web site hit counter

کویر موتور | وبلاگ کویر موتور

تصویر کویرموتور، موتورسیکلت کویر، موندیال، شرکت موندیال
تاریخچۀ کاواساکی

پیدایش برند کاواساکی؛ از آغاز تا امروز

شرکت صنایع سنگین کاواساکی (KHI) یک شرکت چندملیتی ژاپنی است که عمدتا به عنوان تولید کننده موتورسیکلت، انجین، تجهیزات سنگین، تجهیزات هوافضا و صنایع دفاعی، خودروهای ریلی و کشتی شناخته می شود. این شرکت در زمینه تولید روبات های صنعتی، توربین های گازی، بویلر و سایر محصولات صنعتی نیز فعال است. نام شرکت از نام بنیانگذار آن ، شوزو کاواساکی گرفته شده است. KHI در کنار صنایع سنگین میتسوبیشی و IHI یکی تولیدکنندگان بزرگ صنایع سنگین در ژاپن محسوب می‌شود.

شکل‌گیری برند کاواساکی به سال 1878 برمی‌گردد، سالی که شوزو کاواساکی – که از جوانی در صنعت دریانوردی و کشتی‌سازی مشغول بود- کشتی‌سازی کاواساکی تسوکیجی را در توکیو احداث کرده و نخستین سفارش خود را دریافت کرد.

شوزو کاواساکی در سال 1836 در کاگوشیما و در یک خانواده تاجر کیمونو متولد شد. او در هفده‌سالگی فعالیت‌های بازرگانی خود را بندر ناگازاکی – که در آن زمان تنها درگاه تجارت با غرب بود - آغاز کرد. در 27 سالگی (1863) کسب و کاری را در زمینه حقل و نقل دریایی آغاز کرد، کسب و کاری که با غرق شدن کشتی اش در یک طوفان به شکست انجامید. او سوانح دریایی زیادی را در طول عمر خود تجربه کرد و همین باعث شد تا نظر بسیار مثبتی به کشتی‌های ساخت غرب پیدا کند چرا که در مقایسه با کشتی‌های ژاپنی، گنجایش بیشتر، تعادل بهتر و سرعت بیشتری داشتند. این آغاز علاقه‌مندی کاواساکی به صنعت مدرن کشتی‌سازی بود. در سال 1876 و با حمایت معاون وزارت اقتصاد ژاپن (ماسایوشی ماتسوکاتا) که همشهری‌اش بود، شوزو کاواساکی زمینی را از دولت قرض گرفته و کشتی‌سازی کاواساکی تسوکیجی را در محله تسوکیجی توکیو در کنار سومیدا-گاوا احداث کرد. این را می‌توان خاستگاه صنایع سنگین کاواساکی دانست.


تصویر کویرموتور، موتورسیکلت کویر، موتورسیکلت، کاواساکی، شرکت کاواساکی، تاریخچه کاواساکی
سیستم فوق العاده کارآمد Smart-LOK در محصولات Can-Am

برای پاسخ به این سوال که "Smart-LOKچیست و چه فایده‌ای دارد؟" نخست باید بپرسیم که چرا یک سیستم دیفرانسیل معمولی جوابگوی رانندگی با یک خودرو آفرود نیست؟ و اما قبل‌تر از آن لازم است مروری داشته باشیم بر عملکرد یک سیستم معمولی دیفرانسیل.

دیفرانسیل چه می‌کند؟

دیفرانسیل سیستمی است که توان را از انجین گرفته و سپس در شرایط خاص آن را میان چرخ‌ها به نحوی توزیع می‌کند که با سرعت‌های مختلفی بچرخند. اما چه نیازی هست که چرخ‌ها با سرعت‌های متفاوتی بچرخند؟ نکته اینجا است که در هنگام دور زدن چرخ‌ها می‌بایست مسافت‌های متفاوتی را طی کنند. مثلا هنگامی که قصد چرخیدن به سمت چپ را دارید، قوسی که دو چرخ سمت چپ باید طی کنند در مقایسه با قوسی که دو چرخ سمت راست باید طی کنند کوتاهتر است و در نتیجه لازم است که سرعت چرخ‌های سمت چپ از سرعت چرخ‌های سمت راست کمتر باشد. این تفاوت سرعت را سیستم دیفرانسیل فراهم می‌کند. در نبود چنین سیستمی، چرخ‌ها نمی توانند به درستی کار کنند و به آنها فشار وارد می‌شود. ساده‌ترین سیستم دیفرانسیل که اساس سیستم‌های پیچیده تر قرار گرفته است، دیفرانسیل باز نام دارد. در این سیستم، چرخی که بیشترین مقاومت را حین دور زدن خودرو دارد، یعنی چرخ داخلی، به طور مکانیکی (بدون سنسور) تشخیص داده شده و مجموعه‌ای از چرخ دنده‌ها در همکاری با یکدیگر باعث می‌شوند که آن چرخ با سرعت کمتری بچرخد.

چرا سیستم دیفرانسیل باز برای سواری‌های آفرود مشکل‌زا است؟

دیفرانسیل باز ارزان‌قیمت و سبک است و خیلی کم نیاز به سرویس‌کاری دارد. اما مشکل آن این است که اگر در جایی از مسیر که یکی از چرخ‌ها چسبندگی (تِرَکشن) خود را با سطح زمین از دست بدهد، مثلا در قسمت‌هایی که شن و سنگریزه ریخته است یا زمین یخزده است، از آنجا که توان انجین همواره مسیری با کمترین مقاومت را پیش می‌گیرد، بیشترین میزان توان انجین به آن چرخی می‌رسد که کمترین چسبندگی را با سطح زمین دارد در حالی که این توان بیشتر فقط باعث در جا چرخیدن آن و به چرخ دیگر که چسبندگی (تِرَکشن) بیشتری دارد توان کمتری می‌رسد. حرکت رو به جلوی خودرو به وضوح با مشکل مواجه می‌شود.

حال فرض کنید که در حین سواری با خودرو آفرود خود، در موقعیتی قرار گرفته‌اید که تماس یکی از چرخ‌ها با سطح زمین ضعیف شده است، حتی به کلی تماسش را با زمین از دست داده است و در هوا می‌چرخد و حال باید با کمک چرخ دیگر خودرو را از آن وضعیت درآورید اما درست در چنین شرایطی این چرخ کمترین توان را برای بیرون کشیدن خودرو از آن گرفتاری دارد.

تصویر کویرموتور، موتورسیکلت کویر، چهارچرخ، ATV، UTV ، آفرود، کن ام، Canam، ماوریک، Maverick
تاریخچۀ چهارچرخ؛ ای تی وی

موتورسیکلت را از اواخر قرن نوزدهم داشته‌ایم اما نزدیک به 100 سال طول کشید تا ایده ATV اصلا به ذهن‌ها خطور کند. با دیدن نخستین مدل‌های آن تعجب خواهید کرد.

.

پیش از ATV

پیش از آنکه خودروهای ATV پدیدار شوند، AATV وجود داشت. A دوم به کلمه Amphibians (دوزیست) اشاره دارد چرا که این ماشین‌ها می توانستند در آب و خشکی هر دو حرکت کنند.

نخستین AATV، جیگر (Jiger) نام گرفت. سازنده آن یک کانادایی به نام جان گوور بود. گوور از اینکه پای پیاده، نواحی جنگلی ایالت بسیار سرد و یخبندان آلبرتا را برای تهیه هیزم طی کند خسته شده بود و ماشینی لازم داشت که بتواند در زمین‌های مختلف به خوبی حرکت کند. نمونه اولیه ماشین، دو انجین اره برقی داشت (هر انجین برای به حرکت در آوردن چرخ‌های یک سمت خودرو) و با یک تسمه‌ تحت کنترل اهرم گاز و سیستم کلاچ کار می‌کرد. ظاهر جیگر شبیه به قایق کوچکی از جنس فایبرگلاس بود و شش تایر بادکنکی داشت که نقش سیستم تعلیق را هم بازی می‌کردند. سرعت جیگر در خشکی به 30 مایل در ساعت و در آب به 8 مایل در ساعت می‌رسید و همه‌جا‌رو (آفرود) بود و توانی برابر با 11 اسب بخار داشت. این محصول با استقبال زیادی مواجه شد، به سرعت  فروش رفت و موفقیت بزرگی بود اما علیرغم تقاضای بالایی که برای آن وجود داشت، شرکت سازنده آن در سال 1968 به دلایل مالی تعطیل شد و تولید جیگر نیز متوقف گردید.  

اما خشت اول گذاشته شده بود و به زودی طراحی‌هایی به تقلید از جیگر انجام گرفت و شرکت‌های رقیب تولید آنها را آغاز کردند، از جمله Amphicat محصول Mobility Unlimited و Terra Tiger محصول Allis Chalmers . از دل همین ماشین‌های AATV بعدها خودروهای ATV بوجود آمد. بعضی برندهای ماشین‌های دوزیست امروزه هم وجود دارند.

.

آغاز شکل‌گیری

نخستین خودرو سه چرخ جهان که Tricart نام داشت در واقع پروژه فارغ‌التحصیلی دانشجویی به نام جان پلسینگر (John Plessinger) بود که در آکادمی هنر Cranbrook تحصیل می‌کرد.  ظاهر آن به سه‌چرخه‌های قدیمی Big Wheel (چرخ-بزرگ) شباهت داشت با این تفاوت که چرخ جلو هم بزرگ بود. یک دسته فرمان مشابه موتورسیکلت و یک جفت جاپایی در کنار چرخ جلو داشت، و همچنین دو تایر فوق عریض که تعادل آن را به خوبی تامین می‌کردند. در آغاز یک انجین 5 اسب بخار از نوع انجین‌های ماشین‌های چمن‌زنی داشت اما نهایتا به یک انجین JL0230 تغییر کرد که پشت صندلی و بین دو چرخ عقب جای می‌گرفت. عریض و کم‌ارتفاع بود و از این رو به راحتی می‌توانست با سرعت 60 مایل بر ساعت دور بزند بی آنکه تعادلش را از دست بدهد.


تصویر کویرموتور، موتورسیکلت، چهارچرخ، آفرود ، تاریخچۀ چهارچرخ، ای تی وی
ویژگی های موتورسیکلت KTM RC 249

این بدنه نارنجی‌رنگ، که ظاهری مشابه با بدنه مشبک فولادی سبک‌وزن و پر طرفدار سری Duke دارد، در مقایسه با آن تغییراتی را به خود دیده است تا با خصوصیات ارگونومیک و دینامیک سوپراسپرت این مدل کی تی ام تناسب بیشتری داشته باشد. افزایش زاویه هدایت جُلوسری به ۶۶.۵ درجه باعث گردیده تا تریل (trail) کوتاهتر، فاصله میان محور چرخ‌های جلو و عقب کوتاه تر، و فاصله شاسی تا سطح زمین بیشتر باشد. با این تغییرات، پتانسیل مسابقه‌ای KTM RC 250 به طور کامل آزاد شده و فرمان‌پذیری سریع و چابکی خواهد داشت.

همه آنچه که از این موتورسیکلت به‌روز و پیشرفته KTM انتظار دارید در این صفحه نمایشگر LCD تمام دیجیتال خواهید یافت، از جمله نشانگر دنده، گیج سوخت،‌ و یادآوری سرویس. در این موتورسیکلت هم درست مثل بقیه موتورسیکلت‌های مسابقه‌ای سوپراسپرت، با یک هشدار RPM به راکب موتورسیکلت اطلاع داده می‌شود که چه زمانی بهترین زمان  برای رفتن به دنده بالاتر است.

نمای کاملا جدید بدنه کی تی ام، جاپایی‌ها و پدال تعویض دنده، نه فقط ظاهر سوپراسپرت منحصر‌به‌فردی به KTM RC بخشیده‌اند بلکه در عین حال کمک کرده‌اند که زاویه تمایل بیشتر شده و میزان خواباندن موتورسیکلت در پیچ‌ها به منتهی الیه خود برسد. در این مدل جدید کی تی ام نسبت به مدل نسل قبل، تمام آرم‌ها و طراحی گرافیکی تغییر پیدا کرده و جدید شده اند.

تصویر خرید موتور سیکلت, کی تی ام, موتورسیکلت, کویر موتور
وسپا پریماورا شان وودرسپون

همکاری میان شان وودرسپون (یکی از خلاق‌ترین و تاثیر‌گذارترین طراحان جهان) و وسپا (برندی که به نمادی از سَبک ایتالیایی بدل گشته است) با عرضه یک سری ویژه وسپا به ثمر رسید.

وسپا پریماورا شان وودرسپون - Primaver Sean Wotherspoon یک نسخۀ محدود و خاص از اسکوترهای وسپا است که خلاقیت وسپا و وودرسپون هر دو در آن نمود یافته است. آنچه که این دو ستاره زمانه ما را همگام ساخته است، عشق مشترکشان به رنگ و تجربه‌ورزی نوآورانه‌ای است که سرچشمه استایل‌های باب روز آینده می‌باشد.

شان وودرسپون در استایل جدیدی که بر قامت وسپا پوشانده است جوانان خیابان‌گرد را در نظر داشته است؛ هرچند که مخاطبان بالقوۀ این گونه جدید، گستره بسیار وسیع‌تری از جمعیت را شامل می‌شود. وودرسپون به سبک و سیاق همیشگی‌اش، و با پیش گرفتن یک رویکرد ترکیب چهل‌تکه‌ای چندرنگ که خاستگاهش به دهه‌های 80 و 90 برمی‌گردد، ته‌مایه‌ای قدیمی (وینتج) به عناصر سَبک وسپا افزوده است.

تصویر کویرموتور، موتورسیکلت، وسپا، وسپا پریماورا، وسپا وودرسپون، وسپا 150سی سی
وسپا، الهام بخش آثار هنری در جهان؛ بمناسبت 75سالگی تولد وسپا

در دهه 90 برای بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تولد وسپا، یک مدل جدید ET معرفی شد که بار دیگر طراحی گرافیکی سطح بالا و درجه یک را در کانون پویش های تبلیغاتی وسپا جای داد. در این آگهی‌های تبلیغاتی از سادگی، طنز و هندسه ساده وسپا که عناصر عمده رویکرد وسپا به استایل و فرم هنری هستند استفاده شده بود.

خاویر ماریسکال، تصویرگر و هنرمند اسپانیایی، در طراحی‌هایش برای وسپا از تکنیک‌ها و مواد گوناگونی استفاده کرده است که متأثر از مجموعه رنگ‌های محصولات وسپا هستند. در طراحی ماریسکال، خم و قوس‌های اسکوترهای وسپا در قالب خطوط نرم و اشکال گرافیکی نمود یافته است.

در سالنمای رسمی پیاجیو نیز همین ترکیب هویت برند و فرم فیزیکی را داریم اما آمیخته با طنز. طرح‌های این سالنامه، به طرزی هوشمندانه و بازیگوشانه خاطره کارهای جوزپه آرکیمبولدو نقاش و آرماندو تستا طراح را به ذهن تداعی می‌کنند.

آلن فلچر، طراح برجسته و بنیانگزار شرکت طراحی پنتاگرام، لوگو وسپا را با نویسه‌نگاری چنان تغییر داده است که به هیات یک اسکوتر درآمده است.

تصویر موتورسیکلت ، اسکوتر ، ایتالیا ، تاریخچه وسپا ، تولد وسپا، وسپا ، پیاجیو
آشنایی با ویژگی های محصول چهارچرخ Kawasaki Brute Force 300

طراحی دقیق Brute Force 300 محصول کاواساکی از آن یک وسیله نقلیه بسیار قابل اطمینان، قوی و خوش فرمان ساخته و این توانایی را به آن بخشیده است که دشوارترین مسیرها را تاب بیاورد. بروت فورس، چهارچرخ قدرتمندی است که هم برای تفریح در مسیرهای کوهستانی و هم برای سال ها کار سخت در جنگل ها و مزارع مناسب است و با وجود مخزن سوخت 12 لیتری و مصرف سوخت کم، می توان مسافت های طولانی را با چهارچرخ کاواساکی طی کرد.

محصول Brute Force 300 ، یک انجین قدرتمند آب‌خنک چهار-زمانه و تک-سیلندر 271 سی سی را در خود جای داده که بخصوص برای تولید توان در دور موتور میانه و پایین طراحی شده است

گشتاور تولید شده با یک جعبه دنده متغیر پیوسته (CVT) به همراه کلاچ سانتریفیوژی که طراحی کلی آن همان است که برای چهارچرخ شاخص کاواساکی یعنی Brute Force 750 4x4i EPS استفاده شده به صورت نرم و روان به چرخ ها و زمین منتقل می شود. 

تصویر چهارچرخ، کویرموتور، موتورسیکلت، کاواساکی، کاوازاکی، بروت فرس، brute force 300،kawasaki
جشنی برای یک شروع تازه؛ بمناسبت 75سالگی تولد وسپا

وسپا زمانی پا به صحنه گذاشت که یک ملت، مشغول بازسازی خود پس از جنگ جهانی بودند و آن دوران را با آروزها، ایده ها، خلاقیت ها و امیدهای خود پر می نمودند. از آن زمان تا به حال، وسپا شادی وصف ناپذیری برای زندگی به ارمغان آورده و آینده را در آغوش کشیده است. وسپا اینگونه تاکنون به نمادی از آزادی و رهایی برای نسل جوان در سراسر دنیا تبدیل شده و سبک زندگی و هنر ایتالیا را با اوج فناوری ترکیب نموده است.

.

داستان وسپا از سال 1946 آغاز شد و آنچه بیش از همه در شکل‌گیری این داستان نقش داشت ارتباط میان این برند و مخاطبینش بود. امروزه این اسکوتر سه عنصر عمده را در خود تجسم بخشیده است: سنت اصیل، مدرنیته، و هنر خوب زیستن؛ و همین‌ها باعث شده تا آن را نمادِ دوچرخ بخوانند. وسپا تحت پرچم نوآوری و با شعار "انقلاب در حمل و نقل" ظهور کرد اما خیلی زود به خاطر توانایی‌اش در وفق یافتن با روح زمانه – هر زمانه‌ای – به نماد ویژگی خاص بدل گشت.

وسپا در آغاز نقش یک "نیروی محرکه برای تغییر" را در سبک زندگی ایتالیایی‌ها در دوران پس از جنگ جهانی دوم ایفاء می‌کرد و این جایگاه خود را وامدارِ ترکیب دو عنصر خلاقیت و دانش مهندسی بود که در ژنتیک این برند نهفته بود. آن انقلاب ارتباطاتی که وسپا به پا کرد راه خود را در نقاط گوناگون جهان گشوده و آغازگر شکل جدیدی از ابراز هویت و سلیقه در میان آدم‌های گوناگون شد. Mod ها که جاده‌ها را صحنه‌های هنرنمایی‌های خود می‌پنداشتند از وسپا به عنوان بلندگوی فرهنگ جوانی استفاده کردند و این، وسپا را بیش از پیش محبوب و پسند دل‌ها ساخت. (Mod خرده‌فرهنگی بود که در اواخر دهه 50 میلادی در لندن پا گرفت و از آنجا به سراسر بریتانیا و کشورهای دیگر سرایت کرده. کت‌های تنگ خیاط‌دوز، سبک‌های موسیقی‌ای چون سول، ریتم ان بلوز و جاز، و بعدها راک، و اسکوترهایی چون لمبرتا و وسپا از عناصر عمده این خرده فرهنگ بودند. Mod امروزه نیز در مقیاسی کوچک وجود دارد.) 

تصویر موتورسیکلت ، اسکوتر ، ایتالیا ، تاریخچه وسپا ، تولد وسپا، وسپا ، پیاجیو
توصیه‌های ایمنی برای همه موتورسوارها

بدون شک موتورسواری لذت‌بخش است و به لحاظ مصرف سوخت هم به‌صرفه است، اما این را هم می‌دانیم که خطر موتورسواری از رانندگی بیشتر است. تصادف یک موتورسوار 30 برابر مرگبارتر از تصادف یک راننده خودرو است.

طوری برانید که فردا هم زنده باشید؛

اما یک سواریِ ایمن چگونه سواری‌ای است. کسی که سوار بر موتورسیکلتی می‌شود عملا دارد خطر موتورسواری را به جان می‌خرد و خودش نیز این را می‌داند. حال این خطر را چگونه می‌توان مدیریت کرد.

برای رعایت ایمنی در موتورسواری باید این موارد را همیشه مدنظر داشته و اجرایی کنید. سواری زمانی آغاز می‌شود که در دنده یک می‌زنیم و کلاچ را رها می‌کنیم. این درست، اما رعایت ایمنی پیش از راه افتادن موتورسیکلت آغاز می‌شود.

انتخاب موتورسیکلت مناسب. استفاده از کلاه ایمنی. پوشیدن لباس محافظ . بررسی وضعیت جوی. هوشیاری کامل. استراحت خوب. ترک نشین حرفه‌ای. آزمایش قبل از سفر. مراقبت‌های جاده‌ای و وارسی کامل موتورسیکلت از جمله مواردی است که در این مقاله می‌خوانید؛

تصویر کویرموتور، موتورسیکلت، ایمن برانیم، خطر موتورسیکلت، ایمن راندن، جلوگیری از تصادف
ویژگی‌های موتورسیکلت هوسکوارنا اسوارتپیلن؛ محصول کلاس 250 سی‌سی

جدیدترین محصول برند سوئدی-اتریشی Husqvarna با طراحی بسیار چشم‌گیر در کلاس 250 سی‌سی برای سال 2021 عرضه شده است. Svartpilen در زبان سوئدی به معنای پیکان سیاه است و حس تهاجم و زیبایی را به بینندۀ خود القاء می‌کند و با یک نگاه، تفاوت زیاد آن، چه در قدرت طراحی و چه در کیفیت عالی قطعات را می‌توان درک کرد.

برند هوسکوارنا به دلیل افتخارات خود در مسابقات اندورو و کراس و نیز همزیستی با KTM اتریش، در بازارهای جهانی بیشتر با موتورسیکلت‌های آفرود خود از جمله محصول شاخص FE در کلاس اندورو 250 سی سی شناخته می‌شود و اکنون با ارائۀ محصول بسیار خاص کلاس کافه ریسر خود یعنی Svartpilen، نیم رخ دیگر خود را نشان داده است.

این محصول در ایران با نام Svartpilen 249 به ثبت رسیده و توسط شرکت کویر موتور به خریدارانی که دوست دار یک محصول خالص اروپایی هستند عرضه می‌شود.

اسوارتپیلن، نیرویش را از یک انجین مدرنِ با ظرفیت 249 سی‌سیِ تک-سیلندر 4-زمانه آب-خنک با میل‌بادامک‌های بالاسری دوتایی و پاشش سوخت الکترونیک محصول BOSCH می‌گیرد. این انجین به طرز قابل‌ملاحظه‌ای جمع و جور و فشرده است و ضمن اینکه خروجی توان چشمگیری دارد به لطف برخورداری از شفت تعادل، عملکرد نرم و یکنواختی از خود نشان می‌دهد. برق استارتر الکتریکی توسط یک باتری 12 ولت / 8 آمپرساعت تامین می‌شود. توان حداکثری انجین 23 کیلووات (33 اسب بخار) است و گشتاور پر قدرتی را تحویل چرخ عقب می‌دهد.

تصویر موتورسیکلت، کویرموتور، موتور، هوسکوارنا، اسوارتپیلن، محصول جدید
معرفی ویژگی های محصول سوکو TSp

TSp، محصول ارتقاء یافته نسل خود

پس از عرضۀ موفق موتورسیکلت‌های برقی سری TS و TC از سوی VMoto در بازارهای جهانی، این شرکت موتورسیکلت برقی جدید خود با نام TSx را به بازار عرضه کرده است. این محصول با نام TSp در ایران به ثبت رسیده و توسط شرکت کویرموتور عرضه می‌شود. 

در نگاه نخست این محصول مانند مدل استاندارد TS به نظر می‌رسد اما عملکرد آن، باتری، هاب موتور الکتریکی و کنترلر آن همانند TC است. این موتورسیکلت را برای موتورسواران تازه‌کار طراحی کرده‌اند و مناسب کسانی است که پیش از این هیچگاه با موتورسیکلت رانندگی نکرده‌اند و صرفا وسیله‌ای لازم دارند که با آن در شهر جابه‌جا شوند.

حداکثر سرعت موتورسیکلت به 45کیلومتر در ساعت محدود شده است و جرمی در حدود 85 کیلوگرم دارد. موتور الکتریکی با توان نامی 1.8 کیلووات که محصول شرکت Bosch می‌باشد برای نوع کاربری این موتورسیکلت کاملا مناسب است.

.

باتری

نوآوری به کار گرفته شده در سیستم باتری سوکو باعث می‌شود بتوان آن را در عرض 20دقیقه برای پیمودن یک مسیر 50 کیلومتری شارژ کرد. پک‌های باتری قابل خروج از محفظه و با امکان شارژ کردن در داخل و یا خارج از موتورسیکلت هستند. الگوریتم بسیار پیشرفتۀ مدیریت باتری (BMS) به صورت داینامیک، وضعیت شارژ (SOC) را محاسبه می کند و آن را در صفحۀ سنجشگرها به شکل مسافت قابل پیمایش باقی مانده نمایش می دهد که برای هر حالت (Mode) سواری قابل محاسبه است.

.

پیشرانۀ برقی

موتور الکتریکی محصول Bosch از نوع هاب موتور (Hub Motor) است که با چرخ آلومینیومی عقب موتورسیکلت یکپارچه شده و دقتی همتراز با یک ساعت مچی سوئیسی دارد. این موتور الکتریکی از نوع سایز بزرگ 17 اینچی و با عملکرد بالا و کیفیتی فوق العاده است.

با گشتاور تولیدی این موتور به میزان 140 نیوتن متر و با شتاب گیری عالی و با رسیدن دور موتور به 580 دور در دقیقه، سربالایی های معمول را به خوبی می توان پیمود.

توان نامی موتور 1800 وات است. اما توان تخمینی یا Rated Power آن در حالت هایی مانند شتاب در سربالایی ها تا دو برابر این عدد بالا می رود. پس از حداکثر سرعت و پس از بازگشتن به مسیر هموار، توان به 800 وات کاهش پیدا می کند تا از داغ شدن بیش از حد موتور و کاهش عمر آن پیشگیری شود.

.

کنترلر

مغز متفکر موتورسیکلت برقی – یعنی کنترلر آن – در یک جعبه آلومینیومی یک-تکه راه راه جای داده شده است که پراکنش حرارتی بسیار خوبی دارد.

کنترلر در سمت جلوی موتورسیکلت نصب شده است تا با عبور هوا خنک شود، هرچند که به خاطر استفاده از سیم‌های برق با قطر بیش از اندازۀ معمول، حرارت کمتری در آن ایجاد می‌شود و حتی در سربالایی تند هم خنک می‌ماند. این کنترلر از نوعی کنترلر میدانی (Field Oriented Controller (FOC)) ورژن 3 است که قدرت و بازدهی بیشتری دارد و با یک الگوریتم کنترلی برداری کار می‌کند که می‌تواند بازدهی خود را در سرعت‌های مختلف حفظ کند.

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، معرفی محصول ، موتوربرقی ، موتورسیکلت برقی ، Soco TSp ، Tesla ، KavirMotor ، SuperSoco
ویژگی های محصول Soco TC MAX

آشنایی با علامت تجاری سوکو

علامت تجاری سوکو (Super Soco) را می‌توان برترین نام برای موتورسیکلت های برقی سبک نامید. این برند موفق و بسیار پیشرو شروع خود را از آسیا شروع کرد و پس از موفقیت های چشمگیر و ارائۀ محصولات بسیار با کیفیت و مدرن در بازار نوظهور موتورسیکلت‌های برقی به بازار اروپا نیز راه پیدا کرد و به انتخاب اول مصرف‌کنندگان موتورسیکلت های برقی سبک (معادل موتورسیکلت‌های بنزینی 125 سی‌سی) در این قاره بدل شد.

محصولات تحت این نام تجاری اکنون در بسیاری از کشورهای جهان فروش چشمگیری دارند. سوکو موتورسیکلتی است زیبا و چالاک است که رفت و آمدهای روزانه‌تان را به فعالیتی دلپذیر تبدیل می کند.

مدل TC MAX

طراحی:

در سری TC، از طراحی کلاسیک و عناصر قدیمی که اصطلاحاً به آن رترو (Retro) گفته می‌شود استفاده شده است. این طراحی، با مدرن‌ترین امکانات و فناوری‌ها در مدل TC MAX ترکیب شده‌اند.

ویژگی‌های اختصاصی سری TC، چراغ جلوی گرد LED ، زین فنردار راه راه با استایل کافه ریس (Café Race)، استایل مدرن فلاپ‌های ناحیه «انجین»، و صفحه سنجشگرهای ترکیبی آنالوگ و دیجیتال است. در صفحه سنجشگرها می‌توان به اطلاعاتی چون شارژ باتری، دامنه پیمایش باقیمانده، حالت فعلی سواری (حالت اقتصادی یا ECO و حالت اسپورت و تمام-سرعت) و موارد استانداردی چون سرعت و میزان پیمایش دسترسی داشت.

در مدل TC MAX، با دو مدل چرخ عرضه می‌شود که در یک مدل از هشت پر آلومینیومی و در مدل دیگر از پره‌ها و طوقه های استایل کلاسیک استفاده شده است.

دوشاخ عقب استیل با رنگ متالیک و محافظ تسمه و پوستۀ موتور الکتریکی مرکزی با طرح شبدری در نگاه اول، این محصول را از سایر اعضای خانواده متمایز می‌کنند.

تصویر کوبرموتور ، سوپرسوکو ، موتور برقی، معرفی محصول ، موتورسیکلت برقی ، KavirMotor ، SuperSoco ، Soco TC MAX
تاریخچۀ لمبرتا (Lambretta)

ریشۀ نام لمبرتا

لمبرتا (Lambretta) از واژۀ Lambrate گرفته شده است که ناحیه‌ای بسیار چشم‍‌نواز در حومۀ میلان است و در فاصله 6کیلومتری مرکز شهر و شمال شرقی آن، Parco Lambro پارک بزرگ و معروف این ناحیه است که در 1934 احداث شد.

خود این واژه نیز از واژۀ Lambro که رودی بسیار معروف در این ناحیه است گرفته شده است. منشاء رود لمبرو، کوه سن پریمو است که 1685متر ارتفاع دارد و در نزدیکی دره مدونا گیسالو جای گرفته است و فاصله چندانی از دریاچه کومو ندارد. لمبرو از بریانتزا گذشته و پس از رسیدن به مونتزا و پیش از گذر از پارک معروف آن (محل ترور شاه اُمبرتو اول به دست گتانو برچی) دو شاخه می‌شود که این دوشاخه سپس مجددا به هم می‌پیوندند. لمبرو سپس از ناحیه شرقی میلان عبور کرده و در نهایت به رود پو در نزدیکی اوریو لیتا می‌پیوندد. کارخانۀ لمبرتا در این ناحیه قرار دارد.

نام لمبرو از کلمه lambrus مشتق شده است که متناظر با واژه یونانی ἐλαφρός به معنای سبک‌وزن، چابک و چالاک است و به lembus در زبان ایلیری نیز ربط دارد که به معنای «وسیله نقلیه سبک» است. راکبین و جماعت دوست‌داران لمبرتا را اغلب به نام لمبرتیستا (کلمه مفرد) و لمبرتیستی (کلمه جمع) می‌شناسند.

.

فردیناندو اینوچنتی، بنیانگذار کارخانۀ لمبرتا

فردیناندو اینوچنتی در 1891 در پشا (Pescia) ایتالیا متولد شد؛ پدرش دانته، آهنگر بود و بعدها با خانواده به شهر گروسنتو مهاجرت کرده و در آنجا یک ابزارفروشی باز کرد. فردینادو به کاربردهای لوله‌های آهنی علاقه‌مند شد و این در نهایت او را به راه‌اندازی شرکتی برای ساخت لوله‌های فولادی بدون درز و احداث کارخانه‌ای جدید در حومه میلان سوق داد. در 1947، فردیناندو اینوچنتی با مشاهده نیاز مردم به حمل و نقل و قیمت بالای بنزین در ایتالیای پس از جنگ جهانی دوم، دست به کار تولید اسکوتر شد. لمبرتا که نامش را از ناحیه احداث کارخانه در حومه میلان گرفته بود و بدنه آن از لوله‌های فولادی کارخانه اینوچنتی ساخته می‌شد پس از عرضه به بازار در سال 1947 بسیار محبوب واقع شده و به یک نماد فرهنگی ایتالیای پس از جنگ بدل گشت. تجربه ساخت قطعات برای لمبرتا، اینوچنتی را آماده کرد تا گام بعدی را در مسیر توسعه خود بردارد، یعنی تبدیل شدن به یک تامین‌کننده قطعات و متعاقبا تامین‌کننده دستگاه‌های پرس برای خودروسازانی نظیر فیات، آلفا رومئو، لانچیا، فورد و فولکس‌واگن. پس از آن اینوچنتی دیگر چندان فاصله‌ای با تولید خودرو نداشت. در 1959، اینوچنتی با بریتیش موتور کورپوریشن (BMC) قرارداد بست. BMC به دنبال راهی بود تا دیوار بلند تعرفه‌هایی که کشور ایتالیا برای حمایت از صنعت داخلی خودروسازی بنا کرده بود را دور بزند.

تصویر موتورسیکلت ، اسکوتر ، ایتالیا ، تاریخچه لمبرتا ، لمبرتا ، وسپا
لمبرتا، تاریخچه‌ای با شکوه از ایتالیا

برند ایتالیایی مشهور Lambretta ، قدمتی بیش از 70 سال دارد. تاریخی که در آن، دو برند رقیب اسکوتر در ایتالیا متولد شدند.

این وارثین صنعت و فرهنگ ایتالیایی؛ خیلی زود با طراحی‌های کلاسیک، کیفیت، و توانایی‌شان برای جذب جوانان به گستره دلپذیر دوستی و هنر و موسیقی، جهان را فتح کردند.

از این دو برند؛ لمبرتای زاده میلان که قیمت بالاتری داشت، مظهر فردگرایی و کیفیت اعلاء و در دهه 60 نماینده استقلال فردی و استایل تجملی بود، حال آنکه برند خواهر آن یعنی وسپا که از رُم می‌آمد زنانه‌تر و ظریف‌تر بود. این دو به رقبای همیشگی هم بدل شدند. اکنون، تاریخ اسکوتر جهان با لمبرتا و وسپا شناخته می‌شود.

.

در صدر برترین‌های جهان

امروزه طرفداران پرشمار لمبرتا در سراسر جهان و سلبریتی‌های کلاس-بالا همچنان دل در گرو این شمایل استایل برتر دارند و دوست‌داران هنر، ستایشگرانِ لمبرتای گستاخ و جسور و خوش‌ترکیب هستند. تعجبی ندارد اگر 70 سال پس از تولد لمبرتا مدل‌های آن همچنان جاذبه‌ای مقاومت‌ناپذیر بر بینندگانشان اعمال می‌کنند.  

از همان سال‌های نخستِ تولید لمبرتا از آن برای مسابقات در مسافت‌های کوتاه و بلند و همچنین رکوردزنی استفاده می‌شد. مدل‌های 200 بخصوص از مدل‌های محبوب مسابقه‌ای بودند، مخصوصا در انگلستان که موتورسواری در آنجا تبدیل به یک ورزش ملی شده بود. در مسابقاتی که در جزیره من برگزار شد مدل‌های لمبرتا پیروزی‌های بزرگی کسب کردند. 

.

طراحی، شور و شوق، ترکیب سنت و نوآوری؛

لمبرتا پنل کناری دولایه را به عنوان مفهومی ابداعی عرضه کرده است. زیرساخت این ترکیب، یک تیرچه میانی یا  middle beam فولادی خوش‌ساخت با ضخامت 1.2 میلی‌متر است که مشابه با ساختار مقطعی هواپیما در دو کناره امتداد می‌یابند. با این شیوه ساخت، کاربر به آسانی به انجین دسترسی دارد و از اضافه‌وزن بدنه نیز به خوبی جلوگیری می شود.

کناره‌های این محصول با پنل‌های کناری که می‌توانند به شکل‌ها و رنگ‌های مختلف باشند پوشیده می شود. مدل استاندارد V-Special تک‌رنگ ('monocolore') است اما به راحتی می‌توان آن را به یک مدل دورنگ ('bicolore') تبدیل کرد. انتخاب لمبرتا این بوده است که از رنگ‌های باب روز مثل سربی، قهوه‌ای و نارنجی در کنار رنگ‌های معمول‌تر سفید، قرمز و آبی استفاده کند.

تصویر موتورسیکلت ، اسکوتر ، ایتالیا ، تاریخچه لمبرتا ، لمبرتا ، وسپا
روش ‌اجرایی تامین رضایت مشتریان

روش ‌اجرایی تامین رضایت مشتریان، شامل؛ هدف، دامنه كاربرد، مسئوليت و بخش‌های دیگر است.

- هدف؛
هدف از تدوين اين روش اجرايي، تشريح فعالیتهايي است که به منظور حصول اطمینان از برآورده شدن نیازمنديهای مشتری، جمع آوری نظرات مشتری، رسیدگي به نظرات دريافتي و بکارگیری در فعالیتهای مرتبط، برخورد سازمان يافته با شکايتهای رسیده از طرف مشتری و انجام اقدام لازم در مورد ارايه خدمات پس از فروش/ پشتیباني محصول و در نهايت پايش و افزايش رضايت مشتری مي باشد

- دامنه كاربرد؛
کلیه مشتريان داخلي و خارجي شامل خودروساز، مصرف کننده نهايي و خدمات پس از فروش سازمان، در دامنه اين روش قرار ميگیرد.

- مراجع؛
استاندارد سیستم مدیریت کیفیت
مستندات مرتبط ،مدت ومحل نگهداري سوابق درفرم مسترليست مدارك و مراجع به شماره مدرکF-2055 مشخص گرديده.

- مسئوليت؛ 
مسئولیت اجرای صحیح این روش اجرایی بر عهده مدیر واحد CRM میباشد سایر وظائف و مسئولیتها در بند 6 (شرح عملیات ) ذکر گردیده است.

مشتری؛
در بازاریابی، ما تمایل داریم تا لغات مشتری و مصرف کننده را به جای هم به کار ببریم. با این حال اگر بخواهيم‌ در معنى‌ لغات دقيق‌ شويم‌، مشتری و مصرف کننده ما لزوما یکسان نیستند. مشتری کیست ؟ مشتری شخص یا شرکتی است که کالاها و خدمات را خریداری می‌کند. یک مشتری زمانی مصرف کننده می‌شود که از کالاها و یا خدمات استفاده کند.

تصویر Satisfaction ، تامین رضایت مشتریان ، رضایت مشتریان ، گواهینامه امین رضایت مشتریان
SX-F KTM 250؛ ساخته شده برای قهرمانی

وزن: هدف اصلی مهندسین KTM به هنگام تهیه مدل‌های سری  SX  (دوزمانه و چهار زمانه) آن بود که این محصولات در مقایسه با نسل قبل از خود کاهش وزن چشمگیری داشته باشند؛ و اما نتیجه کوشش‌های آنها به گونه ای است که مدل ‌کنونی SX-F ، باریک‌ترین و سبک‌وزن‌ترین موتورسیکلت‌های مسابقات به شمار می رود. با وجود اینکه این محصولات 4 زمانه به طور استاندارد مجهز به استارتر الکتریکی هستند، وزن آنها همچنان کمتر از رقبا است.

بدنه: بدنه پیشرفته و سبک این موتورسیکلت که از فولاد آلیاژی کروم-مولی (کرومیوم-مولیبدنوم) ساخته شده است، شرایط را برای هدایت آسان و باورنکردنی موتورسیکلت، فرمانپذیری دقیق در پیچ ها، و تعادل عالی فراهم کرده است. همچنین سفتی پیچشی (torsional rigidity) زیاد و سفتی طولی (longitudinal stiffness) کم آن باعث می‌شود که انرژی‌ای که در سیستم‌های تعلیق جلو و عقب ایجاد می‌شود، یا به عبارت دیگر جهش‌ها و ضربه‌های حاصل از دست اندازها، بهتر جذب گردد. مختصر آنکه، راحتی موتورسوار بیشتر و خستگی‌اش کمتر خواهد بود. مهارهای (stays) آلومینیومی سبک سر انجین که از کناره متصل شده‌اند (یعنی اتصال میان سرسیلندر و بدنه) به پیچیدن‌های دقیق و کاهش لرزه‌های موتورسیکلت‌ کمک می‌کنند. به رغم دشواری گنجاندن این کارکردها و خصوصیات، مهندسین شرکت موفق شدند تا وزن بدنه را در مقایسه با سبک ترین بدنه‌های رقیب، یک کیلوگرم سبک‌تر نگه دارند. علاوه بر این، طراحی بدنه به گونه‌ای است که ضمن آسان‌تر شدن سرویس و تعمیرات بدنه، فضای بیشتری برای مخزن سوخت و سایر اجزاء فراهم شده است. از دیگر خصوصیات این موتورسیکلت، یک شاسی تحتانی از جنس آلومینیوم ساخته شده است و کمتر از یک کیلوگرم وزن دارد.

جاپایی‌ها: طراحی جاپایی‌های پیشرفته "با جذب کم آلودگی" به گونه‌ای است که حتی در گل‌و‌لای عمیق هم لابلای لولای جاپایی انباشته از گل نمی‌شود. آیا می‌خواهید که پوزیشن سواری‌تان ارتفاع بیشتری داشته باشد؟ در این صورت کافی است که جاپایی‌ها مدل‌های EXC سال 2018 که 6 میلی‌متر بلندتر از مدل‌های SX هستند را نصب کرده و به جای جاپایی‌های سری SX از آنها استفاده کنید.

تصویر KTM ، SX-F KTM 250 ، کی تی ام ، اندرو ، کویرموتور , موتورسیکلت , لذت موتورسواری , موتوکراس , کراس
تاریخچۀ شرکت کیمکو

تآسیس شرکتی با اهداف جهانی

شرکت KYMCO که نشان تجاری آن از ابتدای کلمات نام اصلی شرکت یعنی Kwang Yang Motor Co تشکیل شده است، قریب به شش دهۀ پیش و در سال 1964 در تایوان تأسیس شد و در ابتدا فعالیت تجاری خود را با همکاری HONDA ژاپن آغاز کرد. پس از پیشرفت های تجاری قابل توجه این شرکت و همکاری فناورانه و فنی با هوندای ژاپن، KYMCO را به یکی از با کیفیت ترین و پیشروترین همکاران تجاری و واحدهای تولیدی هوندا در خارج از ژاپن تبدیل نمود. 

پس از توسعۀ این همکاری در بیش از دو دهه، هوندا سرمایه گذاری و سهم خود در KYMCO را به شکل چشمگیری افزایش داد و به یکی از بزرگترین سهامداران KYMCO تبدیل شد.

تصویر KYMCO ، کیمکو ، تاریخچۀ شرکت کیمکو ، کویرموتور , موتورسیکلت , لذت موتورسواری
راهنمای سامانه مرکز اسناد کویرموتور

سامانه نوبت دهی اینترنتی صدور سند با هدف ارئه خدمات بهتر به شما مشتریان کویرموتور و رعایت پروتکل های بهداشتی پیاده سازی شده است.

به همین جهت قبل از مراجعه به واحد صدور سند، لازم است نسبت به اخذ نوبت در این سامانه اقدام نمایید. با مراجعه در زمان مقرر، به درخواست های شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت رسیدگی می گردد.

لازم است برای درخواست های ذیل نسبت به اخذ نوبت در این سامانه اقدام نمایید.

 • تحویل گرفتن سند
 • صدور سند موقت(تحویل دادن مدارک)
 • نقل و انتقال سند

برای ورود به سامانه از وب سایت کویرمورتور و از منو xگزینه " سامانه نوبت دهی اینترنتی صدور سند "  را می‌زنیم.

پس از ورد به صفحه نخست، در صورتی که برای اولین بار مراجعه کرده اید نسبت به ثبت نام اقدام نموده، و در صورتیکه قبلا ثبت نام کرده اید و حساب کاربری دارید از بخش ورود به حساب کاربری استفاده نمایید.

تصویر کویرموتور , موتورسیکلت , موتورسیکلت برقی , صىدور سند , سند موتورسیکلت , نوبت دهی اینترنتی
دلایل برتری موتورسیکلت نسبت به اتومبیل

موتور سیکلت در مقابل اتومبیل. این بحث به اندازه ساخت اولین خودروها، هنوز هم داغ است. فضای بیشتر اتومبیل را می‌خواهید، یا هوای تازه و آزادی که در موتورسیکلت‌سواری هست؟ این تنها نکته سخت تصمیم‌گیری نیست!

شما باید مواردی بیشتری مانند؛ مصرف سوخت، ارزش فروش مجدد (وسیله نقلیه)، پارکینگ و ... را مقایسه کنید تا برای جابجایی خود بهترین تصمیم را بگیرید.

نکات زیر شما را متقاعد می‌کند که موتورسیکلت وسیله بهتری برای جابجایی است!

تحقیقات نشان می‌هد که میانگین متوسط زمان یک سفر به محل کار یا تحصیل در تهران، بیشتراز 55 دقیقه به درازا می‌انجامد و این در اصطلاح "بیشترین وقت‌کشی"  در ترافیک است. این بخش مهمی از عمر همه ما است که در ترافیک تلف می‌شود. مطمئناً همه ما کارهای مهمتری از ترافیک - سپر به سپر- داریم. موتورسیکلت یک راه‌حل کارآمد است. یک پژوهش در استرالیا نشان داده است که، در ساعات اوج ترافیک یک سفر 30 کیلومتری در کلانشهر ملبورن، اتومبیل تقریباً 3 برابر موتورسیکلت زمان صرف کرده است.

به طور مشابه، در بلژیک داشتن تنها 10٪ موتورسیکلت بیشتر در جاده می‌تواند میانگین زمان سفر را تقریباً 8 دقیقه برای همه مسافران کاهش دهد.

اگر از ترافیک روزانه خسته شده‌اید، زمان آن فرا رسیده که موتورسیکلت را جاگزین اتومبیل کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که هر راننده به طور متوسط در هر سال تقریباً 100-150 ساعت را در ترافیک می گذراند. که البته این آمار در کلانشهرهایی مانند تهران بسیار بیشتر است. بنابراین تقریباً کل یک هفته سال از عمر ما در ترافیک به هدر رفته است...

تصویر کویرموتور , موتورسیکلت , موتورسیکلت برقی , کویرموتور , اتومبیل , لذت موتورسواری , خودرو , مصرف سوخت
ویژگی‌های محصول KAVIR ET1

موتورسیکلت برقی KAVIR ET1 ، محصول شرکت Sun-Ron است که در بازارهای جهانی با نام Light Bee (به معنای زنبور سبک) عرضه می شود و در زمرۀ معدود محصولات برقی است که در کلاس آفرود سبک، طراحی و تولید شده است. 

گشتاور بالای موتورسیکلت‌های آفرود، و سبکی و چابکی دوچرخه‌های کوهستانی، یکجا در ET1 گرد آمده‌اند. در پشت ظاهر پرتحرک و پویای این موتورسیکلت، قلبی پر قدرت و پر احساس می‌تپد.

تک‌چرخ زدن، لایی کشیدن، دود بلند کردن از تایر، و پرش؛ با این موتورسیکلت به راحتی می‌توان همه این حرکات را اجرا کرد. به دلیل وزن کم و طراحی آفرود، از این موتورسیکلت می‌توان برای آموزش تازه‌کارها، مسابقات دوستانه، تفریح بچه‌ها و والدین‌شان و یا آموزش حرفه‌ای موتورسواری استفاده کرد.

زمانی که موتورسیکلت در حالت اسپرت است، این توانایی را دارد که با گشتاوری که به صورت آنی به چرخ وارد می‌شود به راحتی از پس حرکاتی چون پرش و تک‌چرخ بر آید. مضاف بر این، با وجود چرخ‌های 19 اینچی آن که چرخ‌های حرفه‌ای آفرود محسوب می‌شوند، می توانید به بهترین شکل از هر دست اندازی عبور کنید. همه اینها در مجموع یک عملکرد ورزشی عالی به این موتورسیکلت داده‌اند.

تصویر موتورسیکلت برقی , کویرموتور , موتوکراس , 3000 وات ، آفرود
مدارک مورد نیاز جهت صدور سند مالکیت موتورسیکلت

صدور سند مالکیت موتورسیکلت

به منظور صدور سند مالکیت (برگ سبز) و کارت احراز هویت موتورسیکلت (کارت موتور)  که از سوی پلیس راهور ناجا انجام می شود ضروری است حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ انعقاد قرارداد خرید موتورسیکلت، مدارک ذیل رابه واحد صدور سند شرکت تحویل فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی به منظور صدور سند مالکیت ( برگ سبز)

1- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی خریدار ( دفترخانه اسناد رسمی )

2-اصل فیش گاز، آب ویا برق به روز ( تعرفه مسکونی/کدپستی دار / بدون اخطاریه قطع/ از سال 96 تا به حال/ امکان چاپ قبض‌های فوق از سایتهای مربوطه )

3-اصل بیمه نامه شخص ثالث

4-گواهی عدم خلافی موتور سیکلت

-5جهت احراز سکونت تهران برای متولدین شهرستان ( یکی از موارد ذیل آورده شود)


تصویر سند موتورسیکلت، سند موتور سنگین، کویرموتور
سواری ایمن و هوای پاک با موتور سیکلت‌های برقی کویر

در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در عرصه صنعت موتورسیکلت، تغییرات عمده‌ای را در نگرش استفاده از این وسیله نقلیه به وجود آورده و بازار این محصولات را بیش از پیش متنوع کرده است. 

شرکت یکتاز سیکلت کویر با تجربه‌ای بیش از 45 سال در زمینۀ موتورسیکلت و با درک نیاز روز افزون اقشار گوناگون به این نوع وسیلۀ نقلیه می‌کوشد به انواع سلایق در این زمینه پاسخ دهد. تنوع بخشی محصولات و پاسخ‌دهی به طیف گوناگون سلایق مشتریان و ایجاد بستری مناسب برای اشتغال جوانان فعال و کوشا در زمرۀ تلاش‌های این شرکت بوده است.

 مهمترین شاخصه موتورسیکلت‌های برقیعدم آلودگی‌های زیست‌محیطی است که هدف تولید این موتورسیکلت ها را موجه می‌کند. همچنین حذف انجینی که باسوخت های فسیلی تولید آلودگی می‌کند، خدمت بزرگی به زندگی انسان و همه موجودات زنده روی سیاره ما است. زیرا دیگر سوخت تجدید ناپذیر به هدر نمی‌رود و نسل‌های بعدی از این موهبت الهی برخوردار خواهند شد.

دراین نسل جدید موتورها، حذف روغن موتور و عدم مصرف آن و حذف پمپ روغن و نگهداری و تعمیر آنها از نکات مهم است. حذف اگزوز، استارت، میل لنگ، شاتون، پیستون، همه و همه از مزایای تولید این نسل جدید موتورسیکلت است.نبود این قطعات مکانیکی علاوه برصرفه جویی ازلحاظ انرژی و هزینه از آلودگی صوتی شهرهای پرسروصدای امروزی کاسته و کمکی بزرگ است. همچنین حذف رادیاتور و سیستم خنک کاری نگهداری و تعمیر و آن از مزایای عمده دیگر این موتورسیکلت ها است...

تصویر سواری ایمن ، هوای پاک ، موتور برقی ، کویر موتور ، آلودگی هوا ، موتورسیکلت برقی
کویر موتور ... از 1340 ... ریشه‌ای کهن

سالها قبل و در زمانی که دوچرخه بعنوان یک وسیله رایج نزد مردم شناخته می‌شد، عباسعلی رضائی همزمان با کار در یک تعمیرگاه کوچک، اندیشه‌ای به مراتب بزرگتر در سر داشت.

علاقه وی به دوچرخه و پس از آن با موج ورود انواع موتورسیکلت به ایران، به این وسیله محبوب جوانان باعث شد اندک اندک به این سمت کشیده شده و توزیع و عرضه موتورسیکلت را پیشه کند.

با گذشت سال‌ها و پیشرفت تکنولوژی و امکان همکاری با منابع خارجی، تفکر تولید موتورسیکلت در ذهن وی نقش بسته و با شروع دهه هشتاد خورشیدی شرکت کویرموتور به منظور تولید و عرضه انواع موتورسیکلت آغاز به کار نمود.

تصویر کویرموتور، موتورسیکلت، موتور، صنعت، استاندارد، خدمات پس از فروش، عباسعلی رضائی
معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (Vespa MIA)

به صورت اختصاصی برای محصول Vespa GTS Super Tech که مجهز به صفحه کیلومتر تمام دیجیتال و جوی استیک روی فرمان است، امکانات این سیستم از طریق پنل صفحه کیلومتر و نیز ار طریق اپلیکیشن اختصاصی وسپا در اختیار راکب قرار می گیرد. در مورد وسپا سری Primvera S و Sprint S نیز صفحه نمایش تمام دیجیتال، این امکان را در اختیار راکب قرار می دهد که ویژگی های آن به صورت جداگانه در قسمت معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (VMP)  بررسی شده است. 

در Vespa GTs Super Tech این ویژگی ارتباطی تقویت شده و امکانات جدیدی منجمله ناوبری پیکتوگرام (در قالب علائم تصویری) افزوده شده است. با سیستم جدید که Vespa MIA connection system نام دارد راکب می‌تواند به تماس‌های تلفنی پاسخ بدهد، با استفاده از فرمان‌های صوتی از گوشی هوشمندش تماس تلفنی برقرار کند، آهنگ موردعلاقه‌اش را از یک فهرست انتخاب کرده و پخش کند، و یا با استفاده از یک نرم‌افزار ناوبری مسیرش را روی صفحه سنجشگرها ببیند. این امکانات از طریق اپلیکیشن وسپا (Vespa App) که بر روی گوشی همراه راکب نصب می شود قابل دسترسی است.

تصویر پلتفرم چندرسانه ای
معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (VMP)

این پلتفرم چندرسانه‌ای با نام اختصاری VMP به معنای پلتفرم چند‌رسانه‌ای بر روی صفحۀ تمام دیجیتال رنگی در محصولات وسپا پریماورا 2018 سری S و اسپرینت 2018 سری s و نیز سری GTS مدل 2019 (HPE) ارائه می‌شود.

با این سیستم می توان به تماس‌های تلفنی پاسخ داده و از فرمان‌های صوتی گوشی هوشمند برای برقراری تماس یا پخش موسیقی استفاده کرد. 

پریماورا 2018 به امکانات «اجتماعی» خود می‌نازد چون نخستین وسیله نقلیه‌ای است که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد.

تصویر VMP ، پلتفرم چندرسانه ای ، صفحه سنجشگرها
تاریخچه شرکت KTM

شرکت KTM (کِی تی اِم) به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های موتورسیکلت سازی جهان در سال 1934 توسط مهندس هانس ترونکنپولتس در شهر متیگهافن اتریش تاسیس شد.  

این شرکت در ابتدا کار خود را به عنوان یک کارگاه فلزکاری و با نام  Kraftfahrzeug Trunkenpolz Mattighofen آغاز نمود. KTM از سال 1953 فعالیت تخصصی خود را آغاز نمود. در این سال، این شرکت در حالی که فقط 20 کارمند در اختیار داشت روزانه تنها 3 دستگاه موتورسیکلت تولید می نمود.

محصولات  KTM، طیف گسترده ای از انواع Off-road (برای سواری در مسیرهای ناهموار  خارج از جاده و آماده حضور در میدان‌های مسابقه) و موتورسیکلت های شهری گرفته تا انواع ATV (موتورسیکلت های کوچک چهار چرخ) و خودروهای اسپرت X-Bow سبک وزن، و نیز قطعات و لوازم یدکی مربوط به انواع موتورسیکلت با نام PowerParts و لباس های مخصوص موتورسواری با نام PowerWear را شامل می شود. (البته لازم به ذکر است در سالیان اخیر، این شرکت رده محصولی ATV را از محصولات خود خارج کرده است). وجود کارمندان شایسته و بسیار با انگیزه، کیفیت بسیار بالای قطعات، استفاده از آخرین فناوری های روز، و رعایت استانداردهای بالای پشتیبانی و خدمات پس از فروش و نیز موفقیت های بسیار چشمگیر در انواع میدان‌های مسابقه از مهمترین عوامل موفقیت KTM محسوب می‌شود.


 KTM از زمان تأسیس خود تا کنون موفق به دریافت بیش از 200 عنوان قهرمانی جهان (از جمله 18 عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی داکار) به ویژه در کلاس های آفرود (Off-road) و اسپرت (Sport) شده است. هیچ برند دیگری در دنیای موتورسیکلت چنین کارنامۀ درخشانی در فتح جاده های مسابقه  ندارد. KTM موتورسیکلت های خود را با در نظر گرفتن تمامی جزئیاتی که یک موتورسوار حرفه ای مسابقه به آنها نیاز دارد ارائه می‌کند...

تصویر KTM , کراس ، اندورو ، اسپرت ، جاده ای ، مسافرتی ، رالی داکار ، Dakar Rally ، مسابقات جهانی موتوکراس ، motocross ، مسابقات جهانی اندورو ، Enduro ، Red Bull ، موتو جی پی ، MotoGP
نسل جدید موتورسیکلت برقی هوشمند

CUx جدیدترین نوآوری Super SOCO در عرصه اسکوترهای برقی است. طراحی آن، بخصوص متناسب با بازار اروپا انجام گرفته است. فضایی که در این اسکوتر برای جا دادن پا در نظر گرفته شده است از همه محصولات مشابه بیشتر است. با هر بار شارژ می‌توان تا 75 کیلومتر را با آن پیمود و یک اپلیکیشن هم دارد که خدماتش تا سه سال رایگان است. CUx در سه رنگ قرمز، سفید و خاکستری موجود می‌باشد. 

از مشخصات دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

محافظت در برابر جریان بیش از حد – محافظت در برابر شارژ بیش از حد – محافظت در برابر تخلیه شارژ بیش از حد – متعادل‌سازی باتری – محافظت دمایی – محافظت در برابر اتصال کوتاه – کارکرد ارتباطاتی OTA("از طریق ارتباطات بی سیم") و بروزرسانی از راه دور نرم‌افزارها  – راحتی حالت قرارگیری بدن  – تماس راحت پا با زمین  –  راکبینی با قدی بیش از 180 سانتی متر جایی برای دراز کردن پایشان دارند – گزارش خطا – نشانگر پارک – حالت کروز – سنسور نوری هوشمند – ظرفیت باتری – سرعت و...


تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتورسیکلت برقی ، KavirMotor ، Soco CUx
معرفی سوپرسوکو Super Soco TC؛ موتورسیکلت برقی

موتورسیکلت برقی Super soco استانداردهای جدیدی در عرصه وسایل نقلیه برقی بنا نهاده است. موتور الکتریکی قدرتمند برند بوش با راندمان و کارایی بالا با واحد کنترل برداری (FOC)، که از تازه ترین نوآوری ها است، راندن این موتورسیکلت را آسان، راحت و دلپذیر ساخته است.

سوپرسوکو تی سی تولد مجدد یک موتور سیکلت کلاسیک دهه پنجاهی است و در عین حال، آغازگر دوران جدیدی برای وسایل نقلیه برقی می باشد. 

.

فناوری شارژ این موتورسیکلت چنان متفاوت و پیشرفته است که با فقط 20 دقیقه شارژ کردن می‌ توانید 20 تا 30 کیلومتر سواری کنید. شارژ کامل ممکن است تا از 5 تا 8 ساعت به طول بیانجامد. به خاطر دینامیک بودن فرایند شارژ، سلول های باتری از محافظت کافی برخوردارند و به این ترتیب هم چرخه عمر آنها افزایش می یابد و هم وقفه ای در عملکرد آن ها رخ نمی دهد.

با توجه به اهمیت صرفه جویی در هزینه‌های انرژی، شارژ کامل هر دو باتری Super SOCO  با هزینه ای بسیار پایین انجام می شود به صورتی که صرفه‌جویی حدود 12 برابر بیشتر از موتورهای بنزینی سبک متعارف است. البته  تصمیم شما برای استفاده از Super SOCO  فقط یک تصمیم اقتصادی نیست بلکه بهمحافظت از محیط زیست نیز کمک می‌کند...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتورسیکلت برقی ، KavirMotor ، Soco TC
معرفی سوپرسوکو Super SOCO TS؛ موتورسیکلت برقی

برای اینکه از شر سفرهای سخت و خسته‌کننده خلاص شوید باید طرز نشستن‌تان بی عیب و نقص باشد. می توانید Super SOCO را هر طور که مایلید تنظیم کنید. می توانید در عرض چند ثانیه تکیه گاه پا را پایین تر بیاورید تا نشستن‌ تان راحت تر شود. حداقل فاصله تا سطح زمین، سیستم تعلیق و بسیاری چیزهای دیگر را هم می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی تنظیم کنید.

فقط در عرض چند ثانیه به به حداکثر سرعت (45 کیلومتر بر ساعت) می رسید بی آنکه صدای ناجوری بشنوید یا بوی بدی از اگزوز بیاید. این موتورسیکلت مجهز به یک هاب‌موتور سایز بزرگ 17 اینچی ساخت شرکت بوش است که در داخل چرخ عقب جای می‌ گیرد. شرکت بوش،  سازنده موتورهای الکتریکی با کیفیت بالا است که از شهرت جهانی برخوردار است. توان الکتریکی بدون کوچکترین تاخیر و بدون مکانیزم انتقال، مستقیما به چرخ منتقل می شود. حداکثر توان آن بیش از 2 کیلووات است. شتاب آن حتی از انجین های بنزینی متعارف هم بیشتر است. گشتاور قوی موتور، که مجهز به مگنت C35 می‌باشد، پشتوانه زاویه صعود بزرگ موتورسیکلت است. این پیشرانه به لحاظ مصرف انرژی نیز به صرفه بوده و راندمان بالایی دارد.

Soco TS دائما سبک و رفتار رانندگی شما را بررسی می‌ کند، با این هدف که میان دامنه پیمایش و عملکرد، موازنه‌ای برقرار شود. "کنترل میدانی"، که به آن "مغز" وسایل نقلیه برقی نیز می گویند با توجه به میزان گاز دادن راکب متوجه توان درخواستی می شود و داده‌های مربوطه را به اطلاعات هوشمندتر تبدیل می‌کند، سپس این اطلاعات را به چرخ انتقال می‌ دهد. نتیجه کار واقعا تماشایی است: تجربه بهترین حالت رانندگی که فقط خود راکب به هنگام سواری لذت آن را درک خواهد کرد...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتورسیکلت برقی ، KavirMotor ، Soco TS
معرفی کاواساکی Z249

Z249 ، (که در جهان با نام Z250 شناخته می‌شود) تازه‌ترین مدل سری Z کاواساکی، یک سوپرنیکد حقیقی است. 

Z249 که مشابه با Ninja 400/250 سال 2018 ساخته شده، همچون همتای نینجای خود از عملکردی به مراتب بهتر برخوردار گشته است. تنظیمات انجین و بدنه هر دو چنان بهینه‌سازی شده است که مناسب یک پکیج سوپرنیکد باشد. Z249 در مقایسه با Z300 فرمان‌پذیری نرم‌تری داشته و در دور پایین موتور قدرت بیشتری دارد، و این ترکیبی ایده‌آل برای یک سواری خیابانی چابک و مفرح می‌باشد.

در Z249 ، استایل تیزگوشه و تهاجمی مدل Z650 با طراحی حجیم Z300 ترکیب گردیده است و ماحصل این ترکیب، یک استایل تهاجمی، چابک، و مردانه است. فرقی ندارد که مشغول سواری در جنگل آهن و سیمان باشید یا موتورسیکلت را در گوشه‌ای پارک کرده‌ باشید، در هر حال سرها بی‌اختیار به جانب این سوپرنیکد قدرتمند می‌چرخند. ‌

طراحی کاملا جدید انجین موجب بهینه سازی بسیار بهتر از نظر اندازه، وزن و کارایی شده است . طراحی بی عیب و نقص، حذف آیتم های غیر ضروری و نوساماندهی نمای انجین، موجب کاهش قابل توجه وزن، فشردگی بیشتر و نیاز به حداقل لوله بندی در سیستم خنک کنندگی شده است...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتور زد ، ژاپن ، Z T ، 249 250 ، KavirMotor ، Kawasaki
معرفی موتورسیکلت Kawasaki Versys-X 250

Versys-X 250 یک مدل سفری ماجراجویانه است که طراحی آن به تبعیت از قابلیت مدل های Versys کاواساکی برای عملکرد در شرایط بسیار متنوع انجام گرفته، ضمن اینکه در مقایسه با نسل‌های قبلی قابلیت بیشتری برای حرکت در جاده‌های غیر آسفالته دارد. در کلاس 250 سی‌سی ، Versys-X 250 کمترین حجم انجین را در موتورسیکلت‌های مسافرتی کاواساکی دارد.

برای این مدل دو گونه و گستره متنوعی از وسایل جانبی موجود می باشد. یک گونه تمام مجهز Tourer است که همه تجهیزات ضروری برای سواری‌های طولانی راحت را دارا می باشد و یک گونه که یراق‌آلات کمتری دارد و برای سفرهای درون‌شهری ایده‌ال است.

 Versys-Xدر شرایط بسیار مختلف و متنوع، سطح بالایی از هیجان و اطمینان را به راکب هدیه می‌دهد.

خروجی توان یکدست و یکنواخت و گشتاور قوی در دور موتورهای پایین، فرمان‌پذیری در سرعت‌های پایین را تسهیل می کند. راکب می تواند با جزیی‌ترین حرکات در دسته گاز، بیشترین کنترل را بر موتورسیکلت اعمال کرده و در دور موتورهای پایین نیز در مدت زمان اندکی سرعت حرکت را افزایش دهد...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، تاریخچۀ پیدایش ، موتور ورسیز ، ژاپن ، Versys-X 250 ، KavirMotor ، Kawasaki
تاریخچه کابالرو

Fantic Motor یک شرکت ایتالیایی سازنده موتورسیکلت است. این شرکت کار خود را در سال 1968 با ساخت و صادرات موتورسیکلت‌های اندرو، موتورسیکلت‌های مینی و گوکارت آغاز کرد. در حال حاضر نیز فنتیک در همان زمینه مشغول به کار است اما نامهای رده محصولات به دوال-اسپرت و موتوراد (سوپرموتو) تغییر کرده است. 

در سال 1968 دکتر ماریو آریاتی، کسب و کار خانوادگی را رها کرد تا با همراهی هنری کپل، که در آن زمان مدیر فروش خارجی در گارلی بود، شرکتی برای تولید موتورسیکلت های مینی، گوکارت و اندرو، برای فروش در بازار آمریکا تاسیس کند. این شرکت که Fantic Motor نام گرفت کار خود را در 1968 در بارزاگو ایتالیا آغاز کرد.

در نوامبر 1969 برای نخستین بار، یک موتورسیکلت آفرود 50 سی سی در نمایشگاه بین المللی دوچرخه و موتورسیکلت در میلان به نمایش در آمد:  Cross  Caballero محصول فنتیک.  این اسکرمبلر 50 سی سی توسط جولیوس مافسولی ساخته شده بود و یک بدنه نقره ای ساخت فرلیچی، یک انجین Minarelli P4 SS و یک باک زردرنگ چشمگیر داشت. کابالرو کراس در اصل مسابقه‌ای نبود بلکه یک موتورسیکلت سبک وزن ساده و با ظاهری اسپرت بود و با قیمت پایینی که داشت می‌توانست علاقه فزاینده مشتریان به موتورسیکلت‌های آفرود را ارضاء کند. کابالرو خیلی زود به یکی از موتورسیکلت های محبوب مردان جوان تبدیل شد...تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، تاریخچۀ پیدایش ، موتور کابالرو ، ایتالیا ، KavirMotor ، Caballero
تاریخچه هوسکوارنا

در سال 1689 و به فرمان پادشاه سوئد، یک شرکت و کارخانه ساخت اسلحه در شهر هوسکوارنا سوئد بنا نهاده شد که هوسکوارنا نام گرفت. این شرکت در آغاز تولید‌کننده تفنگ‌های فتیله‌ای بود و حتی امروزه، یکی از لوگوهای آن دو تفنگ فیتیله‌ای را از سوراخ یک بشکه نشان می‌دهد. در سال 1872، هوسکوارنا تولید وسایل خانگی‌ای نظیر چرخ گوشت و چرخ خیاطی را آغاز کرد و در سال 1896، دوچرخه را هم به مجموعه محصولات خود افزود. 

هوسکوارنا، که مثل بسیاری دیگر از سازندگان موتورسیکلت کارش را با تولید دوچرخه آغاز کرده بود، در 1903 دست به کار ساخت موتورسیکلت شد که در واقع دوچرخه‌های دارای انجین بودند. در نخستین موتورسیکلت‌های این شرکت که به هوسکی معروف شده بودند، از انجین‌هایی ساخت کشورهای دیگر استفاده می‌شد اما از سال 1918، هوسکوارنا کار تولید محصولاتی که همه قطعاتشان در خود شرکت ساخته می‌شد را آغاز کرد. همان موقع‌ها بود که شرکت با ارتش کشور سوئد قراردادی امضاء کرده و وارد مسابقات  بین کشوری و در مسافت‌های طولانی شد. در 1920، هوسکوارنا نخستین کارخانه ساخت انجین خود را تاسیس کرده. نخستین انجین ساخت این کارخانه، یک انجین دو سیلندر چهارزمانه 550 سی سی (با زاویه سیلندر 50 درجه) بود، شبیه به  انجین‌های ساخت Harley-Davidson و Indian .

تصویر کوبرموتور موتورسیکلت تاریخچه موتور هوسکوارنا سوئد KavirMotor Husqvarna
تاریخچه وسپا

PIAGIO "پیاجیو" در شهر معروف جنوا ایتالیا در سال 1884 توسط رینالدو پیاجیو که در آن زمان 20 سال سن داشت تاسیس شد. اولین فعالیت کارخانه رینالدو تهیه قطعات و تعمیر کشتی های تفریحی مجلل بود. اما تا زمان ورود به سال 1900، پیاجیو به تولید واگن های ریلی، خودروهای حمل بار، اتوبوس های مسافری لوکس و پیشرانه های این نوع اتوبوس ها، بدنه کامیون های خاص و تراموا نیز اقدام می کرد. جنگ جهانی اول تنوع جدیدی را در مناسبات صنعتی آن زمان رقم زد که رفته رفته فعالیت های پیاجیو را برای چند دهه متمایز می‌نمود.

این شرکت پس از چندی اقدام به تولید هواپیماهای معمولی و دریایی نمود. در همان زمان کارخانه های جدیدی یکی پس از دیگری در ایتالیا تأسیس می شدند. در سال 1917 پیاجیو یک کارخانه جدید در شهر پیزا خرید، و چهار سال بعد یک کارخانه کوچک را در پونتدرا به مالکیت خود درآورد که در ابتدا به مرکز تولید قطعات و ملزومات هواپیمایی (مانند پروانه، پیشرانه و بدنه کامل هواپیما) تبدیل شد و بعد از جنگ جهانی دوم تولد برند خوش آتیۀ Vespa را به جهان معرفی کرد.

در 23 آوریل 1946، پیاجیو در اداره مرکزی مالکیت فکری، یک گواهی حق اختراع به نام خود ثبت نمود. در مدت کوتاهی پس از این ثبت رسمی، نام وسپا برای عموم مطرح شد و واکنش های گوناگونی را برانگیخت. اما با وجود این واکنش های متفاوت، انریکو پیاجیو بدون معطلی تولید انبوه اولین سری از وسپاهای 98 سی سی را آغاز کرد. این وسیله نقلیه جدید اولین حضور در میان مشتاقان خود را در مکان زیبای گلف کلاب در رم و در حضور ژنرال استون به نمایندگی از ارتش متحد آمریکا جشن گرفت. مردم ایتالیا وسپا را برای اولین بار در 24 مارس 1964 در صفحات مجله Motor و در 15 آوریل 1964 بر روی جلد سیاه و سفید مجله La Moto مشاهده کردند...

تصویر وسپا کوبرموتور موتورسیکلت مشخصات فنی موتور کویرموتور KavirMotor Scoter Vespa
طبقه بندی روغن های موتور بر اساس درجه بندی SAE

استاندارد انواع روغن در مدل های مختلف موتور بر پایه انجین و تغییر فصل ها متفاوت است و شناخت ما از انواع روغن در عملکرد موتور بسیار موثر.

طبقه بندی روغن سه شاخه اصلی دارد؛

 • طبقه بندی روغن های موتور بر اساس درجه بندیSAE
 • طبقه بندیAPI
 • طبقه بندیJASO

برای موتورسیکلت های دو زمانه، این استاندارد به شکل JASO M345 مطرح می شود که دارای سه سطح FB، FC، و FD است که سطح های FC و FD بالاترین سطح های این رتبه بندی می باشند. 

تصویر موتور سیکلت ، کویر موتور ، موتور ، مشخصات فنی ، روغن موتور
ویژگی‌های مشترک مدل‌های نسل جدید وسپا پریماورا

شرکت پیاجیو در نسل جدید مدل های وسپا پریماورا از یک انجین مدرن با ساختار سه سوپاپ (دو سوپاپ مکش، و یک سوپاپ تخلیه) استفاده می‌نماید که تحولی در ساختار انجین‌های کلاس اسکوتر خیابانی محسوب می‌شود. این نسل از انجین‌ها بهترین ویژگی‌ای فناوری، کارایی و مصرف سوخت را در خود جای داده‌اند و جزو کم ‌مصرف‌ترین و پاک‌‌ترین انجین‌‌های کلاس اسکوتر در جهان به شمار می‌روند. نسل جدید انجین وسپا پریماورا همچنین صدا و لرزش کمتری دارد.

در ساختار جدید، طول سیلندر و قطر سیلندر کاهش یافته تا گشتاور بیشتری ایجاد شده و مصرف سوخت در حالت بهینه تر قرار گیرد. سرسیلندر جدید نیز کارایی فرایند احتراق را بیشتر و به بهینه‌ سازی حرکت شارژ داخلی کمک می‌نماید.

آوانس جرقه و نسبت ترکیب هوا و سوخت و مدیریت مراحل احتراق با سنسور لامدا (اکسیژن) و کاتالیست سه جهته به صورت یکپارچه انجام می شود. این سری از انجین‌های وسپا در عین حال به سرویس های دوره ای بسیار کمتر نسبت به نسل قبل و نسبت به انجین های شرکت ‌های رقیب نیاز دارند به صورتی که بازه سرویس ‌های دوره ای آنها به صورت معمول هر 10 هزار کیلومتر یک بار است...

تصویر وسپا کوبرموتور موتورسیکلت فناوری مدرن  KavirMotor Scoter Vespa
تاریخچه وسپا "سی جیورنی"

برخی از موفق ترین مدل‌ های خاص وسپا در سال های اخیر، الهام ‌گرفته از مدل هایی هستند که پیش از این در تاریخ این شرکت تولید شده و اکنون برای بزرگداشت یا اشاره به مدل موفق گذشته بازتولید شده اند. مدل تاریخی وسپا Sei Giorni  نیز در زمره میراث داران وسپا قرار دارد.  

Sei Giorni  که در زبان ایتالیایی به معنای "شش روز" می باشد و به همین دلیل از کاراکتر  6  بر روی بدنه در نسل جدید استفاده می کند، یکی از جالب‌ ترین نمونه ها برای اشاره به «روحیه مسابقه ای» وسپا است...

تصویر وسپا کوبرموتور موتورسیکلت مشخصات فنی موتور کویرموتور سی جیورنی KavirMotor Scoter Vespa SEI GIORNI 250
معرفی موتورسیکلت کاواساکی نینجا 249 – مدل 2018

زمانی که موتورسیکلت Ninja 250R در سال 2008 معرفی شد، حرفه‌ای ترین بایکرهای دنیا با بیان تجارب خود از سواری لذت بخش خود، این مدل انقلابی را به دنیا معرفی کردند. با گذشت 10 سال از این تولد خوشایند، این مدل به الگویی برای شرکت‌های رقیب تبدیل شده است. نینجا 250 ، سبکی جدید با قدرت هندلینگ و فرمانپذیری بسیار بالا، نسبت به محصولات ما قبل خود را معرفی نمود. اکنون در مدل 2018 ، شاهد تغییراتی اساسی نسبت به نسل قبل این کلاس می‌باشیم که از جمله می‌توان به شاسی محکم و سبکتر، تغییرات جدید در انجین، توان بالاتر و وزن نهایی سبکتر، فلاپ‌های جذابتر، صفحه کیلومتر با طراحی کاملا جدید، و سبکی نو در چراغ‌ها اشاره نمود. این تغییرات، تجربۀ خوشایندتری به راکب هدیه می‌دهد و این مدل را به برترین محصول کلاس 250 سی سی در سال 2018 تبدیل می‌کند.

 • طراحی بدنۀ جدید، سبکتر، چالاکتر
 • بهینه سازی انجین
 • سبکی نو در چراغ ها
 • توان بالاتر نسبت به نسل قبل

تصویر کاواساکی، نینجا، موتورسیکلت، 2018، کاوازاکی
جذاب ترین تفریحات ورزشی با محصولات کویر موتور

هیجان انگیز ترین تفریحات ورزشی  را با محصولات کویر موتور تجربه کنیم.

BRP، مبدع حرکت بروی آب، برف و آسفالت، زمین و هوا و هر آنچه بین این دو است شناخته شده است. به عنوان شرکتی مشتری محور و خلاق در 75 سال گذشته، دفتر مرکزی آن در کشور کانادا و در شهر والکورت، کبک واقع است و به تولید تسهیلات در کانادا، آمریکا، مکزیک، فنلاند و اتریش مبادرت کرده است. نیروی کاری کوشا و دانشمند بالغ بر بیش از 8700 نفر را دارا می باشد.

تصویر تفریحات لاکچری ، تفریحات ورزشی ، تفریحات آبی ، تفریحات ساحلی ، موتور سنگین
مجموعه ای از جذاب ترین حرکات نمایشی موتور سیکلت

حرکت نمایشی (Stunt Riding) اوج لذت و هیجان موتور سواری است که با رعایت نکات ایمنی، توسط موتور سواران حرفه ای با برترین موتور سیکلت های جهان اجرا می شود.
علاقه مندان عزیز می توانند در این صفحه مجموعه ای از جذاب ترین ویدئو های حرکات نمایشی موتور سواران ایرانی و خارجی را مشاهده نمایند.

تصویر حرکات نمایشی موتور سیکلت، موتور سواران ایرانی ، تک چرخ ،
تصویر موتور، موتورسیکلت، تریال، ترایال، کویر، کویرموتور MOTORCYCLE, MOTOR, KAVIR, TRIAL
تصویر گارانتی
تصویر موتورسیکلت
تصویر موتورسیکلت
تصویر تاریخچه، وسپا، Vespa، History
هیچ ارزانی بی علت نیست!

موضوع موتورسیکلت های بالای 250 سی سی و ورزشی

ارائه محصولات بهتر نسبت به سایر رقبا و استفاده از گام‌های صحیح در انتخاب استراتژی برای رسیدن به موقعیت مطلوب در مقابل رقبا، جزء اصول مهم...

تصویر کویر موتور - قیمت موتورسیکلت - گرانی موتورسیکلت - ارزانی موتورسیکلت - قیمت گذاری موتور سیکلت - بازار موتورسیکلت - 250 سی سی -
تصویر دانلود،فیلم،تبلیغاتی، KTM Super Duke R ۱۲۹۰
تصویر دانلود،کلیپ،موتور،سنگین، موتورسنگین، KTM Super Duke R، ۱۲۹۰
تصویر دانلود،ویدیو،موتور، موتورسنگین،سنگین، ۱۱۹۰ ،KTM ،RC۸
تصویر فشار، تایر،موتور سیکلت، موتور، موتورسیکلت
تصویر آسیب،سطحی،تایر،موتور سیکلت، موتور، موتورسیکلت
تصویر محفظه، ذخیره سازی، زیر زین، موتورسیکلت، موتور، موتورسیکلت، زین
تصویر خارج کردن، خارج، باتري، موتور سیکلت، موتورسیکلت، موتور، تعویض، تعویض باتری
تصویر ترمزگیری، موتور سیکلت، موتور
تصویر فيلتر هوا، فیلتر، هوا، موتورسیکلت، موتورسیکلت
تصویر سوخت گیری، سوخت، موتور سیکلت، بنزین
تصویر پوشش، مناسب،هنگام،سواری،موتور سیکلت،موتورسیکلت، کلاه، ایمنی، کلاه ایمنی