web site hit counter

موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS

موتورسیکلت RC 249 ABS از موتورسیکلت هاي اسپرت و با برند کی تی ام، توسط شرکت کوير موتور در ايران ارائه و در نمايشگاه ها و مراکز فروش کوير با قيمت مصوب و با شرايط اقساط به فروش ميرسد.

RC 249 ABS     

قیمت فروش اقساط: با اقساط ۱۴ ماهه ٢,٣٨١,٣٧٩,٠٠٠ ، (٢٥% نقد، بدون کارمزد)
کویر موتور کی تی ام موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS

KTM Kawasaki
عنوان: مشخصات فنی محصول KTM RC 249       جهت نمایش بهتر ویــدیــوها توصیه می شود از آخرین نسخه مرورگرها استفاده نمایید.
تا بارگذاری کامل ویـدیــوها صبرکنید.

موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS
موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS
موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS
موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS موتور کی تی ام KTM RC 250 ABS


          انجین

        نوع انجین : تک سیلندر، چهار زمانه ، چهار سوپاپ، DOHC
        حجم سیلندر : 249 سی سی (سانتیمتر مکعب)
        حداکثر توان : 19.6 کیلووات (26.6 اسب بخار) در 10،000 دور در دقیقه
        جعبه دنده : 6 سرعته
        کلاچ : چند صفحه ای غوطه ور در روغن
        سیستم خنک کننده : آب خنک
        روغن انجین پیشنهادی :

SAE 15W-50


        روشن کننده : استارتر الکتریکی
        باتری : 12 ولت، 8 آمپر ساعت
        سرعت سنج : تمام دیجیتال

          سوخت

        سیستم سوخت رسانی : انژکتور الکترونیک (EFI)
        سطح آلایندگی : EURO 4
        مصرف سوخت تقریبی : 2.58 لیتر در هر 100 کیلومتر

          سیستم تعلیق

        تعلیق جلو : کمک دوشاخ تلسکوپی وارونه محصول WP Suspension اتریش
        تعلیق عقب : دوشاخ با شوک گازی / محصول WP Suspension اتریش
        ترمز جلو : دیسک 300 میلیمتری، ترمز ضد قفل (ABS)
        ترمز عقب : دیسک 230 میلیمتری، ترمز ضد قفل (ABS)
        تایر جلو : 110/70-17
        تایر عقب : 150/60-17

          ابعاد و اندازه ها

        طول : 2،030 میلیمتر
        عرض : 770 میلیمتر
        ارتفاع : 1،080 میلیمتر
        ارتفاع جلوی زین تا زمین : 820 میلیمتر
        فاصله محورهای دو چرخ : 1،344 میلیمتر
        گنجایش مخزن سوخت : 10 لیتر
        وزن خالص : 143 کیلوگرم

          ویژگی های دیگر

        توضیحات دیگر : سال ساخت 2017 - 2018
        برند : کِی تی ام (KTM)، اتریش

ویژگی های موتورسیکلت KTM RC 249

 

.

.

.

زین اصلی

زین دو-تکه این موتورسیکلت، از ارگونومی سوپراسپرت درجه یک برخوردار است و تناسبی عالی با شیوۀ نشستن راکب موتورسیکلت و ترک‌نشین دارد. ارتفاع زین تا زمین ۸۲۰ میلی‌متر است؛‌ این ارتفاع آنقدر کوتاه است که راکب احساس امنیت داشته باشد و در عین حال آنچنان کوتاه نیست که راکب را از حس اسپرت سواری با یک موتورسیکلت بزرگ محروم کند.

.

.

.

زین ترک‌نشین

برای رسیدن به بهترین طراحی یک موتورسیکلت سوپر اسپورت، مهندسین KTM، قسمت ترک‌نشین زین را با خطوط و زوایای بدنه یکپارچه کرده اند و در نتیجه این قسمت از زین موتور درست مثل قسمت دم (tail) یک موتورسیکلت مسابقه‌ای اصیل است. در عین حال، ترک نشین نیز از نهایت راحتی برخوردار گشته است.

.

.

.

دسته فرمان

فرمان و سوییچ‌های این مدل کی تی ام، چنان طراحی‌شده اند که ضمن آنکه سرنشین حالتی اسپرت و تهاجمی به هنگام موتورسواری دارد، بر موتورسیکلت نیز به طور کامل مسلط بوده و مهار موتورسیکلت را به دست داشته باشد.

.

.

.

بادگیر

طراحی پیشرفته بادگیر کی تی ام و خصوصیات ایرودینامیک بهینه قسمت جلوی موتورسیکلت به طرز چشمگیری از سینه و بازوان سرنشین موتورسیکلت در مقابل جریان باد محافظت می‌کند.

.

.

.

باک بنزین

برای 250 KTM RC یک بانک بنزین فولادی با ظرفیت ۱۰ لیتر (به همراه یک ذخیره ۱.۵ لیتری) ساخته شده است که با استایل سوپراسپرت و طراحی سراسری این موتورسیکلت و همچنین ارگونومی سرنشین موتور هماهنگی عالی دارد. به خاطر بهینه بودن مصرف سوخت انجین، کی تی ام حتی در اسپرت‌ترین حالت سواری هم می تواند مسافت قابل توجهی را بپیماید.

.

.

.

بدنه

.

این بدنه نارنجی‌رنگ، که ظاهری مشابه با بدنه مشبک فولادی سبک‌وزن و پر طرفدار سری Duke دارد، در مقایسه با آن تغییراتی را به خود دیده است تا با خصوصیات ارگونومیک و دینامیک سوپراسپرت این مدل کی تی ام تناسب بیشتری داشته باشد. افزایش زاویه هدایت جُلوسری به ۶۶.۵ درجه باعث گردیده تا تریل (trail) کوتاهتر، فاصله میان محور چرخ‌های جلو و عقب کوتاه تر، و فاصله شاسی تا سطح زمین بیشتر باشد. با این تغییرات، پتانسیل مسابقه‌ای KTM RC 250 به طور کامل آزاد شده و فرمان‌پذیری سریع و چابکی خواهد داشت.

.

.

.

صفحه سنجشگرها

همه آنچه که از این موتورسیکلت به‌روز و پیشرفته KTM انتظار دارید در این صفحه نمایشگر LCD تمام دیجیتال خواهید یافت، از جمله نشانگر دنده، گیج سوخت،‌ و یادآوری سرویس. در این موتورسیکلت هم درست مثل بقیه موتورسیکلت‌های مسابقه‌ای سوپراسپرت، با یک هشدار RPM به راکب موتورسیکلت اطلاع داده می‌شود که چه زمانی بهترین زمان  برای رفتن به دنده بالاتر است.

.

.

.

نمای بدنه

نمای کاملا جدید بدنه کی تی ام، جاپایی‌ها و پدال تعویض دنده، نه فقط ظاهر سوپراسپرت منحصر‌به‌فردی به KTM RC بخشیده‌اند بلکه در عین حال کمک کرده‌اند که زاویه تمایل بیشتر شده و میزان خواباندن موتورسیکلت در پیچ‌ها به منتهی الیه خود برسد. در این مدل جدید کی تی ام نسبت به مدل نسل قبل، تمام آرم‌ها و طراحی گرافیکی تغییر پیدا کرده و جدید شده اند.

.

.

.

چراغ جلو

چراغ جلوی دوقلو، بدعتی برای استایل KTM محسوب می‌شود و با ظاهر سوپراسپرت مسابقه‌ای RC نیز هماهنگی دارد.

.

.

.

قسمت عقب با طراحی باریک

قسمت نگهدارنده پلاک موتور و قسمت عقب با برخورداری از طراحی باریک و بسیار چشم نواز، حسن ختامی است بر کیفیت بالای طراحی این موتورسیکلت و با ظاهر مسابقه ای ناب آن تناسبی عالی دارد.

.

.

.

چراغ‌های راهنمای ترکیبی

در RC چراغ‌های راهنما با آینه تلفیق شده‌اند که این نه فقط به آن ظاهری اسپرت بخشیده بلکه خواص ایرودینامیک موتورسیکلت را نیز تقویت کرده است. 

.

.

.

انجین

انجین به‌روز و پیشرفته، آب خنک، تک-سیلندر، چهار زمانه و 249 سی‌سی به همراه میل‌بادامک‌های دوتایی بالاسری (DOHC)، چهار سوپاپ و تزریق سوخت الکترونیک، قدرت چشمگیری به این موتورسیکلت بخشیده است، ضمن آنکه با برخورداری از شفت تعادل، لرزه‌های آن نیز به حداقل رسیده است. طراحی فشرده معمول در انجین‌های 250 KTM و جمع و جور بودن شفت های انتقال قدرت باعث گردیده که وزن انجین به طرزی باورنکردنی تا ۳۶ کیلوگرم کاهش یابد. این موضوع،‌ کنار جزییات فنی‌ای نظیر روغن‌کاری تحت فشار به افزایش توان کمک نموده و انجینی فراهم ساخته که توان آن به کلاس 30 اسب بخار وارد می شود. انجین مجهز به یک استارتر الکتریکی است که نیرویش را از یک باتری ۱۲ ولتی ۸ آمپرساعتی می‌گیرد. 

.

.

.

کلاچ لغزشی (اسلیپر)

کلاچ لغزشی یا Slipper Clutch که معمولا در موتورسیکلت های سنگین استفاده می شود به صورت استاندارد در محصول KTM RC 250 استفاده می شود. به دلیل استفاده از این نوع کلاچ در موتور، در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده و از لغزش های ناگهانی چرخ عقب به ویژه در هنگام کاهش ناگهانی سرعت و پس از کاهش دنده جلوگیری به عمل می آید. در حقیقت، زمانی که گشتاور برگشتی (back torque) انجین زیاده از حد افزایش می‌یابد، کلاچ لغزشی باز می‌شود؛ اما این تنها کارکرد آن نیست، و این کلاچ زمانی که دریچه گاز را باز می‌کنید، با فشار فنرهای کلاچ بسته می‌شود. کارکرد اول مانع از آن می‌شود که در ترمز کردن‌ها یا کاهش سرعت‌های ناگهانی، لرزه‌های آزاردهنده چرخ عقب موتور سیکلت را داشته باشید و تکان های وارده بر چرخ عقب موتور تحت کنترل در می آید. کارکرد دوم به راکب امکان می‌دهد که با کمترین نیرو و حتی با انگشت کوچک دست هم بتوان اهرم کلاچ را کشید و مهار کرد و به این ترتیب سرنشین موتورسیکلت کمتر خسته می شود.

.

.

.دوشاخ عقب

ماده سازنده دوشاخ عقب موتورسیکلت که از جنس آلیاژ سبک است و اتصال مستقیم شوک‌ ساخت WP باعث برتری چشمگیر این دوشاخ عقب موتورسیکلت به لحاظ سفتی پیچشی و حفظ پایداری در حرکت گشته است.

.

.

.دوشاخ جلو تلسکوپی

در دوشاخ جلو وارونه و باکیفیت KTM RC 250 که محصول WP Suspension اتریش است، قطر بیرونی لوله به همان اندازۀ حرفه ای ترین سوپربایک کی تی ام یعنی RC8 R 1290 است، یعنی ۴۳ میلی‌متر؛ به بیان واضح تر، قطعه‌ای دارید که واقعا برای مسابقه موتور سواری ساخته شده و بالاترین حد تعادل در سواری و دقت عملکرد را تضمین می‌کند.

.

.

.مجموعه کرپی

مجموعه کرپی کی تی ام  آر سی 250  که از آلومینیوم آهنگری‌شده ساخته شده طراحی بسیار چشم نوازی دارد. ترکیب این مجموعه با دسته‌های فرمان، حس و حال ناب سواری‌های مسابقه‌ای سوپراسپرت را برای راکب به ارمغان می‌آورد.

.

.

.ترمزها

شرکت KTM اتریش در همکاری با Brembo یک سیستم ترمز قدرتمند و خوش‌مهار ساخته است. در چرخ جلو موتورسیکلت یک کلیپر چهار پیستونه با پیچ کاری شعاعی، به همراه یک دیسک ترمز به قطر ۳۰۰ میلی‌متر را داریم و در چرخ عقب، یک کلیپر شناور تک‌پیستونه با یک دیسک ترمز به قطر ۲۳۰ میلی‌متر. با این ویژگی‌ها حتی در سخت‌ترین شرایط جاده‌ای و آب‌و‌هوایی نیز ترمزگیری موتورسیکلت عالی خواهد بود. 

.

.

سیستم ترمز ضدقفل (ABS) 

سیستم ترمز ضد قفل (ABS) از لوازم استاندارد تمام موتورسیکلت‌های RC کلاس 250 است که حداکثر ایمنی را در تمامی شرایط جاده‌ای تضمین می‌کند. در پیست‌های مسابقه، ABS قابلیت غیرفعال شدن را دارد.

.

.

.چرخ‌ها

 

چرخ‌های ۱۷ اینچی نارنجی‌رنگ KTM RC 249 از جنس آلیاژ سبک است که از تایرهایی با چسبندگی عالی به سطح جاده استفاده می کنند و همانقدر که وزن اندکی دارند مستحکم و استوار نیز هستند. عرض تایر جلو ۱۱۰ میلی متر و تایر عقب ۱۵۰ میلی‌متر است. تایرهای موتورسیکلت در سطوح خیس و خشک چسبندگی بسیار زیادی دارند و دوامشان بسیار عالی است.

 

>>>>> محصولات مرتبط: RC 200

>>>>> مطالب مرتبط: تاریخچه شرکت KTM

                               مجموعه محصولات KTM عرضه شده در شرکت کویر