تاریخچه TGB
تاریخچه TGB
تاریخچه TGB
تاریخچه TGB
کویر موتور متمایز در حرکت web site hit counter

تاریخچه تی جی بی

تاریخچه TGB
.

.
TGB یا Taiwan Golden Bee در سال 1965 توسط چی فو چانگ تأسیس شد و در ابتدا به عنوان تولیدکننده قطعات و تجهیزات برای تولیدکننده معظم ایتالیایی Piaggio Group برای موتورهای اسکوتر وسپای این شرکت کار خود را آغاز نمود و قطعاتی همچون کمک فنر عقب، آهنربای چرخ لنگر، موتورهای استارتر، و قطعات پرسی برای این شرکت تولید می کرد.

TGB از سال 1978 تولید اسکوترهای خود را که بیشتر بر اساس طرح های Piaggio استوار بود آغاز کرد و فعالیت های صنعتی آن تا جایی گسترش پیدا کرد که طرح های اختصاصی و کارخانه تولید کاملاً مستقل TGB را در بر می گرفت. تعهد مثال زدنی نسبت به کیفیت، خدمات و تحقیق و توسعه، برای TGB اعتبار و موقعیتی ستودنی به دست آورد و شماری از بهترین برندهای موتورسیکلت جهان را به عنوان شرکای معتبر به سمت این شرکت جذب نمود.

امروز، TGB به اتکای بیش از 30 سال تجربه در امر طراحی و تولید وسایل نقلیه موتوری، طیف وسیعی از اسکوترهای با کیفیت از 50 سی سی تا 250 سی سی، به همراه موتورسیکلت های شهری، ATV ها (موتورهای چهارچرخ کوچک) و انجین های گوناگون را برای مصرف داخلی و نیز صادرات به تمامی نقاط جهان تولید می کند. در حال حاضر اسکوترهای این برند انواع مختلفی از جمله سری BULL&T (معروف به Bullet) را شامل می شود.

TGB همچنین گیربکس های نوع CVT (انتقال قدرت پیوسته) را در کارخانه Ping Tung Plant خود تولید می کند، و مشتریان اصلی آن برندهای همچون Piaggio، Rotax، Peugeot، Minarelli، Morini، Polaris، و SYM به شمار می روند. این شرکت اسکوترها، ATV ها و انجین های خود را نیز در کارخانه Young An Plant تولید و به بازارهای سراسر جهان صادر می کند.   

TGB از سال 1995 دارنده گواهی های معتبر ISO 9001 و QS 9000 است و همه محصولات این شرکت حداقل یکی از گواهی های EC اروپا یا EPA / DOT آمریکا را دارا می باشند.