مقالات

معرفی شرکت جت سرف/JETSURF

Jetsurf-Factory-in-Brno

شرکت جت‌سرف (JETSURF) که سازنده بهترین تخته‌شنا(تخته موج سواری) موتوری جهان است از دل نیاز به فراتر رفتن از حد و مرزهای مرسوم ورزش‌های آبی متولد شد. کشور چک از دریا و ساحل بی‌بهره است، اما به لحاظ متخصصین بسیار مجرب و واجد صلاحیت در زمینه مهندسی هیدرودینامیک و علاقمندان مشتاق ورزش موج‌سواری (که در موفقیت خیره‌کننده شرکت نقش داشته‌اند) هیچ کم ندارد. 

JETSURF که از یک کارگاه کوچک شروع شد حال سریع‌ترین، سبک‌ترین و چابک‌ترین محصولات را برای این ورزش خاص و رو به رشد تولید می‌کند و شماره یک جهان است. از سال 2012 جت‌سرف در عرصه رویدادهای ورزشی نیز مشارکت داشته و برگزارکننده مسابقات MotoSurf GP بوده است، رویدادی که در نتیجه رشد قابل‌ملاحظه‌اش در سالهای اخیر، از 2015 به این طرف با نام MotoSurf WorldCup (جام جهانی موتوسرف). MotoSurf WorldCup از اعضاء Union Internationale Motonautique و که در آخرین سال برگزاری‌اش بیش از 60 رایدر از 15 کشور جهان در آن شرکت داشته‌اند.

جت‌سرف مفتخر است با بهره‌گیری از یک تیم تمام‌وقت متشکل از مهندسین، مکانیک‌ها و کادر پشتیبانی، به ایجاد و حفظ یک نظام مستمر کنترل کیفی، آزمون و ارتقاءبخشی نائل آمده است. این شرکت به خود می‌بالد که در فعالیت‌های خود حداقلِ برون‌سپاری را دارد و با استفاده حداکثری از توان دپارتمان‌های مختلف، تولید خود را حتی‌الامکان مستقل نگه داشته است.

مارتین سولا، بنیانگذار و مدیرعامل جت‌سرف

 مارتین سولا از طراحان خوشنام و معتبر در عرصه انجین‌های مسابقه‌ای است که پیشینه پربار در رویدادهایی چون فرمول 1، موتوجی‌پی، و Red Bull Air Race دارد. او با بهره‌گیری از دانش غنی خود موفق گردید محصولی جدید خلق کند: JETSURF. مارتین در حال حاضر تمامی توجه خود را به تولید جت‌سرف معطوف کرده است و در مسابقات MotoSurf WordCup نیز به عنوان عضوی از تیم JETSURFd Factory حضور دارد.

Martin Sula-Manager-Jetsurf
مارتین سولا، مدیرعامل Jetsurf

همه کارها زیر یک سقف

از سال 2013، جت‌سرف تولیدات خود را در مقیاس وسیع‌تری پی گرفت. زبینک بورس، سرپرست طراحان شرکت می‌گوید: «ما هم مثل کارخانجات فرمول یک، بخش اعظم تولیدات را در یک مکان واحد و زیر یک سقف انجام می‌دهیم. در عین حال حواسمان به کیفیت محصولات نیز است. 85% قطعات، بالاخص قطعات الکترونیک، انجین‌ها، اگزوزها و بدنه درست همین جا تولید می‌شوند. ریخته‌گری و قالب‌ریزی را هم خودمان انجام می‌دهیم.

Factory-Jetsurf
محل تولید محصولات Jetsurf

شرکت MSR Engines

MSR Engines که شرکت والد شرکت JETSURF است از کارگاه کوچکی در کشور چک پا گرفت اما در حال حاضر در عرصه تولید سریع‌ترین، سبک‌ترین و چابک‌ترین محصولاتِ این ورزش خاص و به سرعت در حال رشد، شرکت پیشتاز جهان است. این شرکت مفتخر است که تامین‌کننده رسمی و صاحب لیسانس در صنعت هوانوردی است. قطعات مورد نیاز مارتین سونکا، قهرمان مسابقات RedBull Air Race را MSR Engine تامین می‌کند.

Using Jetsurf
موج سواری با Jetsurf

کویرموتور، عرضه کننده محصولات “JETSURF” در ایران

مطالب بیشتر:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *