اخبار

داکار2023؛ دومین پیروزی مرحله‌ای راس برنچ؛ صعود کوین بناویدس به صدر رده‌بندی + ویدیو

2023-dakar-rally-van-stage-10

راس برنچ، ریسر تیم Hero، به دومین پیروزی مرحله‌ای خود در داکار 2023 دست یافت. این ریسر اهل بوتسوانا، از تجربیات تمرینی‌اش در صحرای کالاهاری این کشور نهایت استفاده را برده و توانست مسیر کوتاه اما دشوار مرحله 10 را سریع‌‌تر از دیگران پشت سر بگذارد. ادرین ون بورن و میشل دوکارتی، با کمتر از یک دقیقه فاصله از او، دوم و سوم شدند. دوکارتی، ریسر تازه کاری از آفریقای جنوبی است که دیروز عملکرد چشمگیری از خود به نمایش گذاشت.

روز گذشته در مرحله 10 رالی داکار، شرکت‌کنندگان مسیر کوتاهی را پشت سر گذاشتند (تنها 110 کیلومتر بخش ویژه سرعتی) اما به جبران آن، مرحله 11 حقیقتا طولانی خواهد بود. با در نظر گرفتن این موضوع، بسیاری از ریسرها (از جمله اسکایلر هاوس و توبی پرایس) رویکردی محافظه‌کارانه را در مرحله 10 پیش گرفتند تا انرژی‌شان را برای مرحله بعدی نگه دارند. هاوس در پایان رقابت‌ امروز در مصاحبه‌ای گفت: «امروز چون بخش ویژه سرعتی خیلی کوتاه بود فقط می‌خواستم که خودم رو برای ماراتون فردا (مرحله 11) آماده نگه دارم. می‌خواستم که سواری تو تپه‌های شنی دستم بیاد، به همین خاطر سخت نگرفتم و در مجموع محافظه‌کارانه عمل کردم در این مرحله. البته یه لحظه فوق‌العاده هم داشتم، جایی که برای فیلمبردارِ تو هلیکوپتر یه پرش نمایشی اجرا کردم ولی متاسفانه فرودم رو خراب کردم. در مجموع همه‌چیز خوب بود و حالا واسه فردا (پنجشنبه) باید منتظر یک روز خیلی طولانی‌تر و تپه‌های بیشتر باشیم.»

محافظه‌کاری هاوس احتمالا به قیمت از دست دادن (موقتی؟) صدر جدول رده‌‌بندی برای او تمام شد. صدرنشین تازه ما، کوین بناویدس از تیم KTM است و هاوس با 1 دقیقه و 29 ثانیه در جایگاه دوم قرار گرفته است.

مرحله 10، نخستین مرحله از سه مرحله‌ای است که در منطقه جغرافیایی جنوب شرق عربستان، معروف به «ربع خالی»، می‌گذرد و ویژگی همه این مراحل وجود تعداد زیادی تپه شنی صعب‌العبور است.

در بخش‌های خودرو، T3 و T4 ، نفرات برتر رده‌بندی سراسری و ترتیب‌شان طی این مرحله تغییری نداشته است. اما چنان که از جدول پیدا است، در بخش‌های T3 و T4 نفرات دوم و سوم موفق شده‌اند که چند دقیقه‌ای فاصله‌شان را با جایگاه کمتر کنند. 

رتبهریسرتیمزمان
1راس برنچ (Ross Branch)Hero1 ساعت و 44 دقیقه
2ادریِن وَن بِوِرِن (Adrien Van Beveren)Honda+ 21 ثانیه
3میشل داکرتی (Michael Docherty)Husqvarna+ 30 ثانیه
4کوین بناویدس (Kevin Benavides)KTM+ 1 دقیقه
5ماتیاس واکنر (Matthias Walkner)KTM+ 1 دقیقه و 22 ثانیه
جدول نفرات برتر بخش موتورسیکلت – مرحله 10

رتبهریسرتیمزمان
1کوین بناویدس (Kevin Benavides)KTM35 ساعت و 46 دقیقه و 6 ثانیه
2اسکایلر هاوس (Skyler Howes)Husqvarna+ 1 دقیقه و 29 ثانیه
3توبی پرایس (Toby Price)KTM+ 2 دقیقه و 10 ثانیه
4ادریِن وَن بِوِرِن (Adrien Van Beveren)Honda+ 9 دقیقه و 52 ثانیه
5پابلو کینتانیا (Pablo Quintanilla)Honda+ 14 دقیقه و 58 ثانیه
6میسون کلاین (mason Klein)KTM+ 15 دقیقه و 38 ثانیه
7خوزه ایگناسیو کورنخو (Jose Ignacio Cornejo)Honda+ 20 دقیقه و 42 ثانیه
جدول نفرات برتر بخش موتورسیکلت – رده‌بندی سراسری (تا پایان مرحله 10)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *