اخبار

توبی پرایس از تیم KTM پیروز مرحله افتتاحیه داکار 2023 شد.

KTM-DAKAR-2023

روز گذشته توبی پرایس، ریسر تیم KTM و قهرمان دو دوره رالی داکار، مرحله افتتاحیه 13 کیلومتری را در 8 دقیقه و 22 ثانیه پیمود و برنده این مرحله شد. دنیل سندرس از تیم گس‌گس تنها با یک ثانیه اختلاف در رده دوم جای گرفت و راس برنچ از تیم Hero در اولین حضورش در داکار با 9 ثانیه اختلاف با پرایس سوم شد. باردا و بناویدس، به ترتیب از هوندا و کی‌تی‌ام جایگاه‌های چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند.

مرحله افتتاحیه از این لحاظ اهمیت دارد که ریسرها به ترتیب وارون مقام‌هایی که در این مرحله کسب کرده‌اند مرحله بعدی (یعنی مرحله نخست) را آغاز می‌کنند. به طور مثال، آخرین نفر در مرحله افتتاحیه می‌بایست نخستین ریسری باشد که در مرحله اول رالی شروع به حرکت می‌کند. مزیت این قاعده برای نفرات برتر مرحله افتتاحیه در این است که آنها می‌توانند ردی که ریسرهای پیش رو به جای گذاشته‌اند را دنبال کنند و به همین خاطر مسیریابی – که از جنبه‌های دشوار رالی داکار می‌باشد – برای آنها آسان‌تر است و کمتر احتمال دارد که به خاطر گم کردن مسیر عقب بیفتند. امسال مقررات دیگری نیز اضافه گشته است که بر اساس آن، ده نفر نخست مرحله افتتاحیه خود می توانند نوبت حرکت‌شان را در مرحله نخست رالی، از میان 28 نوبت موجود، انتخاب کنند.

توبی پرایس، پس از موفقیتش در مرحله افتتاحیه در مصاحبه‌ای می‌گوید:

«واقعا شروع خوبی بود. اینکه آدم بتونه ترتیب حرکتش رو خودش انتخاب کنه البته که چیز خوبیه منتها نمی‌دونم که این واسم واقعا مزیت خواهد بود یا برعکسش از آب در میاد. سال پیش استراتژی تیم از اساس درست خلافِ اون کاری بود که می‌بایست بکنم. امسال می‌خوام از قبل قضاوت نکنم و با ذهن باز عمل کنم. خیلی راه در پیشه و تو 14 روز خیلی اتفاق‌ها ممکنه بیفته. اینکه امروز مرحله افتتاحیه رو بردم خیلی خوبه اما چیزی رو تضمین نمی‌کنه. بنا بر اینه که رو دو چرخ باشیم و حال کنیم با صحرا و با مسیر.»

رده‌بندی نفرات برتر

رتبهریسرتیمزمان
1توبی پرایس (Toby Price)KTM8 دقیقه و 22 ثانیه
2دنیل سندرس (Daniel sanders)GASGAS+ 01 ثانیه
3راس برنچ (Ross Branch)Hero+ 09 ثانیه
4جُوان بارِدا (Joan Barreda)Honda+ 09 ثانیه
5کوین بناویدس (Kevin Benavides)KTM+ 09 ثانیه
جدول رده بندی مسابقات رالی داکار 2023

اولین روز مسابقات رالی داکار 2023

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *