دسته‌بندی نشده

آمادگی تیم Red Bull KTM برای حضور در رالی داکار 2023

Poster-Dakar-2023-01

تیم Red Bull KTM Factory Racing تست‌های عملکردی و هماهنگی‌های لازم برای رالی داکار 2023 را به انجام رسانده و اکنون برای این رویداد 14-مرحله‌ای که در عربستان سعودی برگزار می‌شود آماده ‌است. تیم سه-نفره کی‌تی‌ام که همگی از قهرمانان پیشین رالی داکار هستند امروز (31 دسامبر) در مرحله افتتاحیه – برای تعیین نوبت – شرکت کرده و فردا در نخستین روز سال جدید قدم به مرحله نخست رالی خواهند گذاشت.

امسال 45-مین دوره رقابت‌های داکار است، و ضمنا چهارمین سال متوالی است که این رالی افسانه‌ای در خاورمیانه برگزار می‌شود. این رویداد رقابتی که از همان روز نخست با چالش‌های بزرگی برای شرکت‌کنندگان همراه است، طی 14 مرحله برگزار می‌شود و در مجموع مسافتی بالغ بر 8500 کیلومتر را پوشش می‌دهد. هر مرحله از رالی، یک بخش ویژه سرعتی دارد و در مجموع از 8500 کیلومتری مسافت کل رالی، 4700 کیلومتر به مراحل سرعتی اختصاص دارد. پس از اتمام هشت مرحله، ریسرها یک روز در ریاض استراحت خواهند کرد. رالی در روز 15 ژانویه در دمام به پایان می‌رسد.

ماتیاس واکنر که برای نهمین بار در رالی شرکت می‌کند، سال گذشته از ناحیه شانه آسیب دید اما حال کاملا آماده است و قصد دارد تا عملکردی چشمگیر در مرحله افتتاحیه از خود به نمایش بگذارد. این ریسر 36 ساله مصمم است که امسال دومین قهرمانی خود را در این مسابقات جشن بگیرد.   

توبی پرایس، که او نیز نهمین حضورش را در مسابقات داکار تجربه می‌کند، آمده است تا با قدرت و استقامتی که در خود سراغ دارد در تمامی شرایط تمرکزش حفظ کرده و این بار از مشکلات مسیریابی – که در رقابت‌های سال گذشته از همان روز نخست او را از رقبا عقب انداخت – حذر کند. او سومین قهرمانی را برای خود و تیم ردبول کی‌تی‌ام هدف گرفته است.


کوین بناویدس دومین باری است که با تیم ردبول کی‌تی‌ام در رالی داکار شرکت می‌کند. او که در سال 2022 بخش اعظم وقت خود را همراه با تیم صرف تست و بهبود جدیدترین گونه موتورسیکلت KTM 450 RALLY کرده است نشان داده که می‌تواند خود را به سرعت‌های مناسب قهرمانی برساند و حال با روحیه خوبی که از این تجارب کسب کرده آماده است تا در داکار 2023 خودی نشان دهد. این قهرمان سال 2021 داکار خوب می‌داند که برای رسیدن به قله این سخت‌ترین رالی جهان به چه چیزها نیاز است.

در پایان رقابت افتتاحیه امروز، نوبت‌ها برای مرحله نخست مشخص خواهد شد. مسیر 590 کیلومتری مرحله نخست از اردوگاهی ساحلی شروع شده و به همین اردوگاه ختم می‌شود. 368 کیلومترِ این مسیر به صورت سرعتی برگزار می‌شود که طی آن ریسرها برای نخستین بار به صورت کامل با شرایط صحرا در رالی امسال آشنا می‌شوند.

مسابقات رالی داکار2023

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *