اخبار

آغاز عملیات ساخت فاز یک و کلنگ زنی ساخت فاز دوم کارخانه کویر موتور

Construction operation of Kavirmotor

آغاز عملیات ساخت فاز یک و کلنگ زنی ساخت فاز دوم کارخانه کویر موتور

آغاز عملیات ساخت فاز یک و کلنگ زنی ساخت فاز دوم کارخانه کویر موتور در 09 August 2016 (19 مرداد 1395) وبا حضور استاندار محترم اصفهان، فرماندار محترم اصفهان، معاون وزیر محترم صنعت معدن و تجارت، مشاور محترم وزیر صنعت معدن و تجارت، کارشناسانان محترم نیرومحرکه و خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرعامل و اعضای هییت مدیره شرکتهای صنعتی استان، کارشناسان محترم سازمان محیط زیست کشور، مدیرکل سازمان ملی استاندارد استان و دیگر مدیران ارگانها و نهادهای دولتی آغاز عملیان ساخت فاز یک و کلنگ زنی ساخت فاز دوم کارخانه کویر موتور رقم خورد.

این پروژه در زمینی به وسعت 52،000 متر مربع و 40،000 متر مربع زیربنا و با مشارکت شرکت‌های خارجی و با بهره گیری از خط مونتاژ نسل جدید جهت ساخت و مونتاژ موتورسیکلت با پایه انژکتور و استاندارد یورو4  و اسکوترهای برقی و با هدف بومی سازی، انتقال تکنولوژی و صادرات به کشورهای منطقه در دهه گرامی ‌داشت دهه فجر (10 February 2017) در صنعتی ترین استان کشور، “اصفهان” راه اندازی خواهد شد. ظرفیت تولید سالیانه 120 هزار دستگاه در یک شیفت و با سه خط تولید و با بکار گیری بیش از 1،500 نفر خواهد بود.

علی یزدانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم کلنگ زنی فاز دوم و بازدید از فاز اول پروژه کارخانجات کویر موتور گفت: “سرمایه گذاری در گروه کارخانجات کویر موتور بدون اتکا به منابع دولتی و با همت عزیزان این شرکت انجام گرفته است و مطمئنا این واحد تولیدی تا پایان سال یکی از واحدهای تولیدی برتر در کشور خواهد بود”.

وی همچنین ضمن حمایت از کارآفرینان، اظهارداشت: “سالانه ۴۰۰ هزار موتورسیکلت در کشور تولید می شود که بخشی از آن به کشورهای دیگر صادر می شود، همچنین خط تولید موتور برقی توسط کارخانجات کویرموتور می‌تواند در کاهش مسایل زیست محیطی موثر باشد”.

وی همچنین اظهار داشت: “استان اصفهان یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی کشور است که سرمایه‌گذاری صنعتی و ایجاد بخش‌های تولیدی در آن از همه نظر به صرفه است”.

مدیر ارشد استان با بیان اینکه امروز با احداث این کارخانه، سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی خوبی صورت گرفته است، گفت: “ایجاد اشتغال در کنار سرمایه گذاری برای مدیریت استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با افتتاح این مجتمع ۱۵۰۰ اشتغال جدید ایجاد خواهد شد”.

استاندار اصفهان با بیان اینکه براساس اعلام سرمایه گذاران، این کارخانه در دهه ی فجر افتتاح می شود، اضافه کرد: “نوع محصول تولیدی با توجه به حل مشکلات زیست محیطی و سازگار با محیط زیست و همچنین جذب سرمایه گذار خارجی در احداث این کارخانه از ویژگی های شاخص و مزیت های این مجتمع تولیدی است”.

 

1395/05/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *