اخبار

مرحله 3؛ از قیصومه به قیصومه

گزارشی از بخش موتورسیکلت

آیا میسون کلاین را پدیدۀ جدید بخش موتورسیکلت در این دوره رالی بدانیم یا هنوز برای قضاوت زود است؟ میسون کلاین، رایدر 20 ساله و تازه‌کار KTM که در مرحله 1B پنجم شده بود، این بار تنها با 11 ثانیه اختلاف با توبی پرایس، رایدر کهنه‌کار KTM در مقام سوم جای گرفت.

یواخیم رودریگز پرتغالی، از تیم Hero Motosports Team Rally در این ششمین حضور خود در داکار، به مقام نخست مرحله 3 دست یافت و این برد خود را به یاد و خاطرۀ پائولو گونزالس تقدیم کرد. گونزالس، هم‌تیمی سابق و همچنین مربی و شوهرخواهر رودریگز بود که سال 2020 در تصادفی در رالی داکار درگذشت. این در عین حال نخستین برد برای تیم Hero  در تاریخ رالی داکار محسوب می‌شود.  

پیروزی‌ رودریگز اما تشویشی به دل صدرنشینان رده بندی سراسری نیانداخته، هرچند که فاصله میان آنها پیش از نبرد عمده‌شان در مرحله 4 (در راه ریاض) کاهش یافته است. آدریان وان بِوِرِن، که سه‌شنبه روز تولد 31 سالگی‌اش هم بود، تنها 4 ثانیه با رقیبش سم ساندرلند (از تیم گس‌گس) که در مقام نخست رده‌بندی سراسری جای گرفته فاصله دارد، و ماتیاس واکنرِ سوم (از تیم رد بول کی‌تی ام) و اسکایلر هاوزِ چهارم (از تیم هوسکوارنا) نیز چندان فاصله‌ای ندارند. در مجموع، شش رایدر برتر رده‌بندی سراسری، 5 برند را نمایندگی می‌کنند.

درباره مسیر مرحله 3

قرار بود که مسیر مرحله 3 از ارطاویه آغاز شده و به قیصومه ختم شود اما با تغییر مسیر مرحله 2، مسیر مرحله 3 نیز تغییر کرد و قسمت مخصوص مرحله 3 به اندازه 100 کیلومتر کوتاهتر شد. مسیر جدید، حلقوی است و از قیصومه آغاز شده و به همین شهر ختم می‌شود. رایدرها و راننده‌ها کارشان را با یک قسمت رابط 214 کیلومتری شروع کرده و پس از طی یک قسمت مخصوص 255 کیلومتری با یک قسمت رابط 166 به نقطه آغاز برمی گردند. قسمت‌های شنی در اثر خیس شدن سفت‌تر شده و عبور از آنها آسان‌تر شده بود اما 30 کیلومتر تپه شنی نیز وجود داشت که به لحاظ دشواری، از درجه 2 محسوب می‌شدند.

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

 

 

1400/10/15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *