اخبار

پدرو آکوستا پیروزِ راند چهارم Moto3 در خِرِز اسپانیا

ریسر نوجوان اسپانیایی از یک لحظه عدم تعادل در دور پایانی به سلامت گذشته و به مقام نخست رسید. این سومین پیروزی پیاپی آکوستا در این فصل از مسابقات است.
.
.
قهرمانی کی تی ام در مسابقات کراس
.
.

پدرو آکوستا (Pedro Acosta)، از تیم Red Bull KTM Ajo، در دور آخر گرند پریکس اسپانیایی Moto3 که راند چهارم مسابقات قهرمانی موتو گرند پریکس محسوب می‌شود، عملکردی تماشایی را به نمایش گذاشته و به مقام نخست رسید. او پیش از این در راندهای دوم و سوم در پیست‌های دوحه قطر و پرتغال هم اول شده بود. این ریسر اسپانیایی به این ترتیب 51 عدد به امتیازات خود افزوده و بعد از پشت سر گذاشتن فقط چهار مسابقه جمع امتیازات خود را به 95 رساند.

همچنین رمی گاردنر (Remi Gardner) استرالیایی، از تیم Red Bull KTM Ajo در مسابقات Moto2 رده کلی نخست خود را حفظ نمود.

در مسابقه Moto3؛ آکوستا که در دورهای پایانی مسابقه رقابتی تنگاتنگ با دنیز اونجو (Deniz Oncu)، دارین بیندر (Darryn Binder) و خائومه ماسیا (Jaume Masia) داشت در پیچ ششم دور پایانی با مهارت فوق العاده‌ای لاین داخلی پیست را تصرف کرده و اونجو و ماسیا را پشت سر گذاشت. کمی بعد، این دو ریسر که برای باز پس گرفتن موقعیت سابق خود در تقلاء بودند دچار سانحه شده و از مسابقه خارج شدند.
.
.
قهرمانی کی تی ام در مسابقات کراس
.
.

رومانو فناتی (Romano Fenati) که تاکنون دو بار قهرمان پیست خرز بوده است، با حفظ خونسردی و با تجربه‌ای که داشت خود را از دردسر دور نگه داشته و مقام دوم را برای تیم Sterilgarda Max Racing کسب کرد. جرمی آلکوبا (Jeremi Alcoba) نیز پس از آنکه دو جریمه دور طولانی دوبل خود را در همان اوایل مسابقه از سر گذراند در دسته جلودارها جای گرفته و به وقتش توانست سوم شود.

آندرئا مینیو (Andrea Migno) شش دور مانده به پایان مسابقه با آیومو ساساکی (Ayumu Sasaki) برخوردی داشت اما هر دو تعادل خود را حفظ کرده و همپای یکدیگر تا پایان مسابقه پیش رفتند. نهایتا مینیو از تیم Rivacold چهارم شد و ساساکی از تیم Red Bull KTM Tech 3 که کارلوس تاتای (Carlos Tatay) از فاصله بسیار نزدیکی تعقیبش می‌کرد نهایتا به مقام پنجم رسید. تاتای (از تیم Avintia Esponsorama) که در اواخر مسابقه به خاطر بیرون زدن از محدوده‌های پیست یک جریمه دور طولانی داشت از گروه ریسرهای عقب‌افتاده پیشی گرفته و با جبران فاصله‌اش نهایتا ششم شد. 

جیسون دوپاسکویر(Jason Dupasquier)   نفر بعدی‌ای بود که از خط پایان مسابقه گذر کرد و هفتم شد؛ این بهترین نتیجه‌ای است که ریسر تیم CarXpert تاکنون کسب کرده است. نفرات هشتم تا دهم فاصله چندانی با یکدیگر نداشتند. نیکولو آنتونلی (Niccolo Antonelli) از تیم Avintia Esponsorama هشتم شد، ریسر تازه‌کار تیم Leoprad ، خاویر آرتیگاس (Javier Artigas) به مقام نهم رسید و ریوزی یاماناکا (Ryusei Yamanaka) در اواخر مسابقه پیش افتاد و دهم شد.  

 

1400/02/12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *