اخبار

پایان داکار 2022

پس از افت و خیزهای فراوان، چهل و چهارمین دوره رقابت‌های رالی داکار نیز به سرانجام خود رسید!

▫برند کی‌تی‌ام با موتورسیکلت KTM 450 Rally حضوری پررنگ بر سکوی قهرمانی داشت، چرا که قهرمان این دوره، سم ساندرلند از تیم گس‌گس، و برنده مدال برنز، ماتیاس واکنر از تیم Red Bull KTM هر دو با همین موتورسیکلت مسیر هشت هزار کیلومتری رالی را تا رسیدن به پایان خوش آن طی کردند. این رالی چنان طاقت‌فرسا و حادثه‌خیز است که صرف این که رایدر یا راننده‌ای بتواند تا پایان راه را دوام بیاورد خود یک دستاورد محسوب می‌شود.


در هفته دوم رقابت‌ها، جایگاه‌ها در جدول رده‌بندی سراسری بسیار متزلزل بود و مدعیان قهرمانی و مقام دائما جابجا می‌شدند. در پایان مرحله 8، ساندرلند، واکنر و وان بِوِرِن در رده‌های اول تا سوم بودند. پس از مرحله 9، واکنر صدرنشین شد و ساندرلند و وان بورن دوم و سوم شدند. در انتهای مرحله 10، وان بورن را در صدر جدول رده‌بندی داشتیم و کوینتانیا و ساندرلندر جایگاه‌های بعدی را اشغال کرده بودند. پس از مرحله 11، دیگر خبری از وان بورن در میان سه رده برتر نبود؛ ساندرلندر صدرنشین شد و کوینتانیا و واکنر به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند، نتیجه‌ای که تا پایان رالی دوام یافت. شاید بد نباشد بدانید که پس از دو هفته تلاش سخت، فاصله میان قهرمان این دوره و نفر سوم تنها 7 دقیقه است.


صحبت‌های ماتیاس واکنر از تیم KTM پس از کسب مدال برنز:
فوق العاده خوشحالم و خودم را هم خوش‌شانس می‌دانم که صحیح و سالم به خط پایان رسیده‌ام. پس از دو سال ناکامی در داکار این که باز هم مقام آورده‌ام عالی است. داکار فوق العاده طولانی و مشکل است، همیشه اینطور بوده، اما مسیریابی‌های امسال دشوارتر از سال‌های پیش بود. از همان روز اول فهمیدیم که خیلی راحت ممکن است کلی وقت از آدم در یک مرحله تلف شود و حسابی عقب بیفتد. به همین خاطر هم واقعا سعی کردم که روی رودبوک (نقشه راه) تمرکز کنم و تا انتهای مسیر این تمرکز را حفظ کنم. هفته اول برای من واقعا خوب پیش رفت. در هفته دوم همه از جان و دل مایه گذاشتند، رقابت بسیار نزدیک بود و باید هر چه در توان داشتی رو می‌کردی. دیگر اینکه موتورسیکلت جدید ما معرکه است و تیم پشتیبانی واقعا تمام تلاش خود را کرد تا این موتورسیکلت بتواند برایمان مقام‌آوری کند. الان دیگر فقط مانده که جشن بگیریم !
.

رالی داکار 2022

.
SAM SUNDERLAND

..

رالی داکار 2022

.
SAM SUNDERLAND

.

.

رالی داکار 2022

.
SAM SUNDERLAND.

.

رالی داکار 2022

..
PUBLO QUINTANILLA

.

رالی داکار 2022
.

MATHIAS WALKNER

..

رالی داکار 2022.
.

MATHIAS WALKNER

.

رالی داکار 2022

.

MATHIAS WALKNER

.

.

 

 

 

 

 

 

1400/10/26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *