مقالات

ویژگی‌های محصول KAVIR ET1

ویژگی‌های محصول KAVIR ET1
اولین موتورسیکلت برقی کلاس آفرود در ایران

.

.
موتورسیکلت برقی KAVIR ET1 ، محصول شرکت Sun-Ron است که در بازارهای جهانی با نام Light Bee (به معنای زنبور سبک) عرضه می شود و در زمرۀ معدود محصولات برقی است که در کلاس آفرود سبک، طراحی و تولید شده است.

گشتاور بالای موتورسیکلت‌های آفرود، و سبکی و چابکی دوچرخه‌های کوهستانی، یکجا در ET1 گرد آمده‌اند. در پشت ظاهر پرتحرک و پویای این موتورسیکلت، قلبی پر قدرت و پر احساس می‌تپد.

 

با این موتورسیکلت به راحتی از پس همه حرکات ماهران بر می‌آیید

تک‌چرخ زدن، لایی کشیدن، دود بلند کردن از تایر، و پرش؛ با این موتورسیکلت به راحتی می‌توان همه این حرکات را اجرا کرد. به دلیل وزن کم و طراحی آفرود، از این موتورسیکلت می‌توان برای آموزش تازه‌کارها، مسابقات دوستانه، تفریح بچه‌ها و والدین‌شان و یا آموزش حرفه‌ای موتورسواری استفاده کرد.

زمانی که موتورسیکلت در حالت اسپرت است، این توانایی را دارد که با گشتاوری که به صورت آنی به چرخ وارد می‌شود به راحتی از پس حرکاتی چون پرش و تک‌چرخ بر آید. مضاف بر این، با وجود چرخ‌های 19 اینچی آن که چرخ‌های حرفه‌ای آفرود محسوب می‌شوند، می توانید به بهترین شکل از هر دست اندازی عبور کنید. همه اینها در مجموع یک عملکرد ورزشی عالی به این موتورسیکلت داده‌اند.

.
.

.

بدنه فوق‌العاده سبک با وزنی برابر با 7.8 کیلوگرم

بدنه از جنس آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده در صنایع هواپیمایی است و تحت فشاری برابر با 6000 تن پرس شده است. طراحی این بدنه یکی از طراحی‌های برتر این صنعت در نوع انحناء G3 است. برای اطمینان از یکدست بودن کار جوشکاری، بدنه به صورت کاملا اتوماتیک انجام گرفته است.

..

سیستم تعلیق عقب متقاطع TR، ساخت شرکت SUR-RON

پس از هزاران دور آزمایش در مسیرهای ویژۀ مسابقات موتورکراس و معابر شهری، یک سیستم تعلیق عقب چند-پیوندی برای این محصول ابداع شده است. ظاهر مجموعه قطعات این سیستم، درآمیخته و یکپارچه با کل ساختار موتورسیکلت طراحی شده و عملکرد آن نیز متناسب با خصوصیات کاربری موتورسیکلت‌های برقی تنظیم شده است تا به این ترتیب تایرها همواره بیشترین چسبندگی را با سطح مسیر داشته باشند.

..

دوشاخ جلو وارون محصول DNM تایوان با عملکرد بالا

در دو شاخ جلوی این محصول، بازگشت فنر به صورت ویژه طراحی شده است. فشردگی اولیه فنر نیز قابل تنظیم است. یک بست (clip) مخصوص با ماشینکاری CNC به لوله داخلی اضافه شده که بر قدرت و سفتی دوشاخ جلو افزوده است. فاصله حرکت دوشاخ جلو 203 میلی‌متر است و عملکرد فوق العاده خوب در جذب نیروی بازگشتی شوک به خوبی احساس می شود.

.

.

سیستم ترمز پر قدرت

سیستم ترمز هیدرولیک چهار پیستونی با داشتن لنت‌های ترمز فلزی و با استفاده از دیسک ترمز 203 میلی متری، عملکردی قوی، دوام زیاد و ایمنی بیشتر را ضمانت می کند.

.

.

باتری لیتیومی با عالی‌ترین کیفیت

پک باتری این محصول از سلول‌های لیتیومی 18650 استفاده می‌کند و مجهز به یک BMS (سیستم مدیریت باتری) ایمن و کارآمد است و می تواند برق کافی و پایدار فراهم آورد. وجود 4 سنسور دما و استفاده از پروتکل ارتباطاتی 485، توان بالا و دوام زیاد پک باتری را تضمین می‌کند. کل پک باتری فقط 11 کیلوگرم وزن دارد. بارگذاری و خارج کردن باتری در موتورسیکلت فقط 10 ثانیه به طول می‌انجامد و آن را در هر زمان و هر جایی می‌توان شارژ کرد.

.

.

صفحۀ سنجشگرهای تمام دیجیتال

این موتورسیکلت مجهز به صفحۀ سنجشگرهای تمام دیجیتال است.

.

.

.

چراغ جلو

.

نظارت 24 ساعته از طریق GPS

برخوردار از یک سیستم GPS با دقت بالا؛ در اپ رسمی شرکت Sur-Ron ثبت‌نام کرده و میان موتورسیکلت و گوشی همراه‌تان ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب می‌توانید در هر مکان و زمانی، مکان موتورسیکلت را ردگیری کرده و مسیرتان را بازبینی کنید.

.

.

سیستم EIC با هماهنگی کامل با سایر اجزای موتورسیکلت

سیستم کنترل و مدیریت الکترونیک (EIC) توسط خود شرکت SUR-RON تهیه شده است. این سیستم که پنج سواری آزمایشی را در زمین‌های استان‌های سیچوان و تبت از سر گذرانده و موتورسواران برتر سراسر جهان نیز مستمرا بازخوردهایی درباره آن می‌دهند، توانسته با سناریوهای چالش‌برانگیزتر و دشوارتر سواری انطباق بیشتری یابد.

.

سیستم پیشرانۀ برقی SUR-RON

(متشکل از موتور و کنترلر).

سازندۀ محصول، متعهد به تحقیق و توسعه و همچنین ساخت فناوری‌های کلیدی‌ِ سیستم‌های الکتریکی موتورسیکلت می‌باشد و خدمات فناورانه‌ برای سیستم‌های پیشرانۀ برقی و راهکارهایی برای سیستم‌های یکپارچه پیشرانۀ برقی موتورسیکلت فراهم می‌کند که شامل محصولاتی چون موتورها، ردیوسرها (کاهنده ها)، و کنترلرهای موتورهای برقی است.

پیشرانۀ برقی این محصول، با توان خروجی 3 کیلووات می‌باشد و از یک موتور سنکرون مغناطیس دائم (PMSM) و یک کنترلر موتور با فناوری کنترل برداری (FOC) تشکیل شده است. این محصول دو حالت عملیاتی به لحاظ ولتاژ اسمی دارد، 48 ولت و 60 ولت که به طور خودکار مطابق با سیستم باتری تنظیم می‌شود. طراحی ساختار به گونه‌ای است که حرارت به نحو عالی در محیط پراکنده می‌گردد و یک راهبرد کنترل چند-سطحی دما نیز برای آن اندیشیده شده است، و در نتیجه این ویژگی‌ها، سیستم قدرت قادر است تحت شرایطی که خنک‌کنندگی به طور طبیعی و با هوا انجام می‌گیرد، یک خروجی توان زیاد و ثابت داشته باشد.

..

.

.

.

کنترلر موتور، محصول SUR-RON

در این کنترلر، الگوریتم کنترل برداری پیشرفته (FOC) با موج سینوسی، یک طراحی ساختار عالی برای پراکنده‌سازی حرارت، و یک طراحی مدار EMC به خدمت گرفته شده است. این امکانات سبب گردیده تا کنترلر در عین حال که عملکرد قوی‌ای دارد، بسیار قابل اطمینان بوده و با محیط زیست نیز سازگار باشد. از خصوصیات عمده این کنترلر می‌توان به واکنش‌دهی پویا سریع، حجم زیاد گشتاور با فرکانس پایین، و یک سیستم کنترل هوشمند اشاره کرد که با این مورد اخیر، وسیله نقلیه بهتر می‌تواند فرامین راکب را دریافت و پردازش کند. از جمله کارکردهای این محصول می‌توان به بازیافت انرژی، تضعیف میدان در سرعت بالا (high-speed field weakening)، و کنترل اصطکاک چرخ با سطح زمین اشاره کرد.

این کنترلر از یک برنامه الگوریتم ترکیبی چند-منحنی استفاده می‌کند و به صورت لحظه‌ای بر زاویه چرخش دستگیره گاز، سرعت، گشتاور موتور و شدت جریان باتری نظارت دارد و مستمرا داده‌های برگرفته از رانندگی‌های روزمره راکب را مورد تحلیل قرار داده و با نحوه رانندگی او آشنا می‌شود، و به این ترتیب می‌تواند عملکرد موتورسیکلت را با نحوه رانندگی راکب‌اش سازگار کند.

.

.

موتور الکتریکی، محصول SUR-RON

موتور سنکرون مغناطیس دائم با توان بالا و بدون جاروبک، محصولی عالی است که بر اساس شبیه‌سازی الکترومغناطیس و بهینه‌سازی ساختار مدار مغناطیسی و با بهره‌گیری از یک تجربه غنی طراحی مهندسی ساخته شده است. این موتور در مرکز ثقل موتورسیکلت جای گرفته است و توسط SUR-RON و اختصاصا برای این محصول طراحی و ساخته شده است. در این موتور الکتریکی، از عنصر مغناطیسی دائمی با عملکرد بالا، مواد سازندۀ بسیار مقاوم، فناوری بسیار دقیق و عالی، با تراکم توان بالا، درجه بالایی از مقاومت حرارتی، سرعت بالا، و پلتفرم مخصوص با کارایی گسترده استفاده شده است که گشتاور خروجی زیادی تولید می کند.

این موتور که حداکثر گشتاوری در حدود 32 نیوتون‌متر دارد، از سطح حفاظتی IP55 برخوردار است و ماده مغناطیس دائمی مرغوب آن می‌تواند تا 180 درجه سانتی‌گراد را تاب بیاورد.

.

 

1399/09/19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *