مقالات

معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (VMP)

معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (VMP) و صفحه سنجشگرها

.

.

این پلتفرم چند رسانه‌ای با نام اختصاری VMP به معنای پلتفرم چند رسانه‌ای بر روی صفحۀ تمام دیجیتال رنگی در محصولات وسپا پریماورا 2018 سری S و اسپرینت 2018 سری S ارایه می شود. در محصول Vespa GTS Super Tech نیز که از صفحه کیلومتر تمام دیجیتال استفاده می کند، این امکانات ارتباطی با تفاوت هایی که خاص این محصول است ارایه می شود.

با این سیستم می توان به تماس‌های تلفنی پاسخ داده و از فرمان‌های صوتی گوشی هوشمند برای برقراری تماس یا پخش موسیقی استفاده کرد.

پریماورا 2018 به امکانات «اجتماعی» خود می‌نازد چون نخستین وسیله نقلیه‌ای است که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد.

برخی بروزرسانی‌ها بر راحتی و ایمنی پریماورا افزوده و حال و هوای تازه‌ای به طراحی آن بخشیده است؛ این باعث تقویت جایگاه آن به عنوان یک نماد جهانی شده و طراحی تقلیدناپذیر و روحیه ایتالیایی آن را به رخ می‌کشد.

.

.

.

طرز کار VMP

VMP به راکب امکان می‌دهد تا از طریق بلوتوث، گوشی هوشمند iOS یا اندروید خود را به تجهیزات الکترونیک کاربری موتورسیکلت وصل کند. کلاه ایمنی بلوتوث‌دار را نیز می توان به این مجموعه وصل کرد.

این اطلاعات مستقیما از گوشی هوشمند راکب بر روی صفحه نمایش وسپا به نمایش در می‌آید و راکب می‌تواند ضمن حفظ ایمنی خود به هنگام حرکت، کارهای مربوطه را از طریق دکمۀ mode در مجموعه سوئیچ‌های کنترلی فرمان، مدیریت کند.

.

توجه: سیستم پلتفرم چندرسانه‌ای وسپا (VMP) بر روی مدل‌های Primavera، Primavera Touring و Sprint به صورت آپشن موجود می‌باشد.

.

.

کارکردهای VMP

کارکردهای VMP که بر روی صفحه نمایش دیجیتال در دسترس می‌باشند:

* مدیریت تماس (پذیرش/رد تماس رسیدهف نمایش نام/شماره تماس‌گیرنده)

* شماره‌گیری آخرین تماس از دست رفته

* مدیریت موسیقی

* پیامک و اعلان‌های شبکه‌های اجتماعی

.

توجه: ممکن است همۀ کارکردهایی که در بالا از آنها صحبت شده است در نسخه اولیه نرم‌افزار موجود نباشند. این کارکردها در بروزرسانی‌های بعدی برنامه کاربردی گنجانده خواهند شد.

.

.

کار با منوی VMP

ا سوئیچ mode می توان تنظیمات صفحه سنجشگرها را تغییر داد. برای جستجو در منو کافی است که دکمه را به راست و چپ حرکت دهید. با فشار دادن دکمه وسط می‌توانید یک تنظیم را انتخاب کنید.

.

.

.

.

صفحه سنجشگرها به صورت دیجیتال (TFT)

صفحه سنجشگرهای دیجیتال پریماورا که در نوع خود یکی از پیشرفته‌ترین‌های بازار محسوب می‌شود، یک صفحه نمایش LCD تمام‌رنگی 4.3 اینچی است.

صفحه سنجشگرهای دیجیتال دارای یک رایانه با اتصال پیش‌فرض (on-board) است و اطلاعات اساسی را به شکلی مختصر و مفید در اختیار می‌گذارد تا راکب بتواند همه اطلاعات مهم نظیر سرعت، مقدار سوخت باقیمانده و غیره را مشاهده کند.

صفحه نمایش به هنگام روشن/خاموش کردن موتورسیکلت پیغام‌های خوش آمدید/خداحافظ را نشان می‌دهد.

صفحه نمایش اصلی به صورت خودکار و متناسب با نور محیط اطراف، حالت‌های روز/شب را تطابق می‌دهد.

.

.

.

اطلاعات به 5 زبان بر روی صفحۀ سنجشگرها به نمایش در می‌آید: ایتالیایی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، و اسپانیایی.

.

.

.

.

.

.

با سوئیچ mode می توان تنظیمات صفحه سنجشگرها را تغییر داد. برای جستجو در منو کافی است که دکمه را به راست و چپ حرکت دهید. با فشار دادن دکمه وسط می‌توانید یک تنظیم را انتخاب کنید.

.

 

1399/04/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *