اخبار

قهرمانی KTM در رالی داکار 2013

.سایریل دسپرس از کشور فرانسه، قهرمان مشهور مسابقات رالی از تیم نام آور کی تی ام رد بول (KTM Red Bull) در پایان رقابت های داکار 2013 در بخش موتورسیکلت به پنجمین عنوان قهرمانی خود در مسابقات داکار دست یافت و کاپ قهرمانی را پس از پیمودن بیش از 8000 کیلومتر برای دوست داران KTM به ارمغان آورد..

. .

.

در این دور از مسابقات، شرکت کنندگانی از تیم های مشهور جهان همچون هوندا، یاماها، کاوازاکی، سوزوکی و بی ام و شرکت داشتند. کی تی ام تمامی جایگاه اول تا پنجم را در کلاس 450 رالی تصاحب کرد تا این بار نیز درخشش خیره کنندۀ خود را در مسابقات داکار به رخ حریفان بکشد. 5 شرکت کنندۀ دیگر نیز از تیم KTM در جایگاه های مختلفی در لیست 20 شرکت کننده برتر قرار گرفتند.

این برای دوازدهمین بار پیاپی است که کی تی ام در رقابت با حریفان قدرتمند خود به مقام قهرمانی رالی داکار دست می یابد.

نتایج نهایی رالی قهرمانی داکار 2013:

1- Despres از فرانسه، از تیم KTM . کسب پنجمین عنوان قهرمانی داکار و دوازدهمین عنوان قهرمانی برای KTM؛
2- Faria از تیم KTM
3- Chaleco Lopez، از تیم KTM
4- Jakes از تیم KTM
5- Joan Pedrero  از تیم KTM

رالی داکار به عنوان مشهورترین و نفس گیرترین مسابقه رالی جهان از سال 1979 تا کنون هر ساله در اوائل ژانویه برگزار می شود و در گذشته معمولاً مسافتی از پاریس در فرانسه تا داکار در سنگال را در بر می گرفت. از سال 2009 رالی داکار در آمریکای جنوبی برگزار می شود.

در سال 2013 که این مسابقات از 5 تا 20 ژانویه برگزار شد، برای اولین بار در مسیری از شمال به جنوب در شهر لیما در پرو آغاز و به سانتیگو در شیلی ختم گردید که چهار مرحله از مراحل 14 گانۀ آن در آرژانتین برگزار شد.

شرکت کنندگان در بخش موتورسیکلت در این دور از مسابقات، مسافتی بالغ بر 8423 کیلومتر را پیمودند که 4146 کیلومتر از آن به تفکیک 14 مرحله جزو مراحل دارای زمانبندی ویژه محسوب می شود. ..

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *