اخبار

شگفتی در مرحله دوم مسابقه موتو3 توسط یک نوجوان 16ساله با موتور کی تی ام

وعده‌های کی تی ام درباره پیشرفت فناوری موتورسیکلت‌ها در همه رده‌های مسابقه‌ای (موتو3، موتو2 و موتو جی‌پی) بیراه نبود و با وجود اینکه پیست قطر برای موتورهای کی تی ام شرایط ایدال را نداشت، این تیم در مجموع عملکرد خوبی را از خود بجا گذاشت.

کسب رتبه نخست در مسابقه مرحله دوم موتو3 ؛ هم نشان از قدرت امسال موتورهای کی تی ام دارد و هم شجاعت و نبوغ یک نوجوان 16ساله اسپانیایی را می‌رساند. کار فوق‌العاده آکوستا و تیم کی تی ام ستودنی‌ست، زیرا او مسابقه را تقریبا از انتهای خط آغاز کرد.

پدرو آکوستا، که در سال 2020 قهرمان “جام تازه‌کارهای موتو جی‌پی ردبول” شده بود امسال در مسابقات قهرمانی جهان – در رده موتو3 به عنوان موتورسوار تیم Ajo کی‌تی‌ام شرکت کرده و با فقط 39 هزارم اختلاف با رقیبش دارین بیندر، قهرمان این رده مسابقات شد. نیکولا آنتونلی با 0.482 اختلاف با آکوستا به مقام سوم رسید.

خائوم ماسیا، دیگر هم‌تیمی اسپانیایی آکوستا که نتوانست مقامی بهتر از نهمی کسب کند در دور پایانی و در حالی که تلاش داشت تا راه خود را در میان موتورسوارهای پیشرو باز کند اندکی آسیب دید.  

دو سانحه بد که خوشبختانه آسیب جدی‌ای به موتورسوارها وارد نکرد؛ کارلوس دَد در پیچ 6 و در حالی که هنوز هفت دور تا پایان مسابقه باقی مانده بود با خاویار آرتیگاس برخورد کرد و کمی بعد جان مک‌فی به خاطر جرمی آلکوبا نقش زمین شد. آلکوبا در پیچ 1 دور 15 مسابقه، با پشت موتورسیکلت بیندر برخورد کرد، تعادلش را از دست داد و اگزوز موتورسیکلتش به کلاه ایمنی مک‌فی کوبیده شد. مک‌فی نیز پس از زمین خوردن، بسیار عصبانی بود و با لگدی این کار آلکوبا را تلافی کرد که به مشاجره‌ای میان آن دو انجامید. آلکوبا و مک‌فی به خاطر رفتار غیرحرفه‌ایشان 1000 یورو جریمه شدند و علاوه بر این مجبورند مسابقه بعدی که در پورتیمائو پرتغال برگزار می‌شود را از انتهای صف آغاز کنند.

آکوستا با 45 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی جای دارد و بیندر و ترزو ماسیا به ترتیب با 36 و 32 امتیاز دوم و سوم هستند.

.

قهرمانی پدرو آکوستا با کی تی ام

.

قهرمانی پدرو آکوستا با کی تی ام

.

قهرمانی پدرو آکوستا با کی تی ام

.

 

 

1400/01/15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *