اخبار

رالی داکار 2022 آغاز شد

رالی داکار ۲۰۲۲ آغاز شد.
چهل و چهارمین دوره مسابقات رالی داکار از امروز 1 ژانویه (11 دی) آغاز شده و تا 14 ژانویه (24 دی) ادامه خواهد داشت.
در بخش موتورسیکلت، کوین بِناویدس (Kevin Benavides) ، ماتیاس واکنر (Matthias Walkner) ، توبی پرایس (Toby Price)  از تیم Red Bull KTM Factory Team و به عنوان نمایندگان KTM حضور دارند که هر سه از قهرمانان دوره‌های پیشین رالی داکار می‌باشند. به جز اینها، راکب‌های دیگری نیز ذیل تیم‌های دیگر KTM مسابقه می‌دهند.
برند Gas Gas و Husqvarna نیز نمایندگانی در این این دوره دارند: دنیل سندرس (Daniel Sanders) و سم سوندرلند (Sam Sunderland) از تیم Gas Gas Factory Team و اسکیلر هاوس (Skyler Howes) از تیم Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing .
رالی داکار در هشت بخش برگزار می‌گردد (شامل موتورسیکلت، SxS، چهارچرخ کوچک (کواد)، UTV، خودرو، کامیون و …) و بنا به آمار اعلام‌شدۀ شرکت‌کنندگان در اواخر نوامبر، در بخش موتورسیکلت 149 نفر رقابت می‌کنند.
معرفی مسیر مرحله A1
امسال مجموع طول مسیر رالی 8098 کیلومتر است که 4240 کیلومتر آن قسمت‌های خاص (که زمان طی کردن آنها در امتیازات لحاظ می‌شود) می‌باشد. مرحله A1 ، مرحله مقدماتی رالی است و یکی از مراحل اصلی به شمار نمی‌رود؛ هدف از آن مشخص کردن ترتیب جایگیری مسابقه‌دهندگان در آغاز مرحله B1 است.  طول «قسمت خاص» مسیر جده به حائل در مرحله A1 رالی داکار 19 کیلومتر و قسمت رابط آن 595 کیلومتر است. «قسمت خاص» (SS) بخشی از مسیر است که مدت زمان طی کردن آن در امتیازات لحاظ می‌گردد. برخلاف آن، «قسمت رابط» یا لیئِیزان، که قبل و بعد از قسمت خاص جای دارد، در محاسبه امتیازات لحاظ نمی‌گردد هرچند که برای طی کردن «قسمت رابط» محدودیت زمانی وجود دارد و تخطی از آن به جریمه شدن شرکت‌کننده می‌انجامد.
تا پایان این مرحله هنوز خیلی مانده است اما فعلا، در بخش موتورسیکلت، دنیل سندرس از تیم گس‌گس پیشتاز است.

.

dakar 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

رالی داکار 2022

.

 

1400/10/12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *