اخبار

اولیویرا، پیروز راند هفتم مسابقات جهانی MotoGP در موتو جی پی کاتالونیا

میگوئیل اولیویرا (Miguel Oliveira) (از تیم Red Bull KTM Factory Racing) به یمن عملکرد بی عیب و نقصش در پیست چالش‌برانگیز گرن پریکس کاتالان طعم پیروزی را چشید. اولیویرا ، توانست بر کوارتارارو (Fabio Quartararo) و زارکو (Johann Zarco) فائق آمده و نخستین برد امسال KTM را رقم بزند.  فاصله او با نفر دوم، یوهان زارکو (از تیم Pramac Racing) تنها 0.175 ثانیه بود.

کوارتارارو که هم‌اکنون در صدر جدول رده بندی جای دارد امسال هم همچون سال گذشته در اواخر مسابقه از بابت تایر به دردسر افتاد اما این تمام ماجرا نبود؛ این ریسر فرانسوی، چند دور انتهایی را در حالی پشت سر گذاشت که زیپ ژاکتش باز بود و به اجبار محافظ سینه‌اش را کنار گذاشت. شاید این مشکل به خاطر نصب نادرست ایربگ بوده باشد. علیرغم این مشکلات، کوارتارارا که مسابقه را از ردیف جلو آغاز کرده بود تصور می‌کرد که دستکم می تواند بر میلر (Jack Miller) غلبه کرده و از مقام سومی خود دفاع کند اما نهایتا به به خاطر میانبر زدن‌هایش به اندازه 3 ثانیه جریمه شد و مقام سوم را از دست داد.

تلاش عجولانه و ناموفق کوارتارارو برای عبور از میلر در اوایل مسابقه باعث شد که تا جایگاه ششم عقب بیفتد اما توانست این عقب‌افتادگی را جبران کرده و 15 دور مانده به پایان مسابقه خودش را به اولیویرا برساند. اولیویرا اما با خونسردی به مبارزه ادامه داده و توانست راکب فرانسوی را در پشت سر خود گیر بیاندازد. و این باعث شد کوارتارارو از طرف زارکو، زارکویی که این بار هم به نخستین برد MotoGP خود بسیار نزدیک شده بود، تحت فشار قرار گیرد.

خوان میر (Joan Mir)، قهرمان فصل گذشته مسابقات، با عملکرد قوی‌اش در دور اول مسابقه است سریعا خود را از جایگاه دهم به چهارمی رساند اما نتوانست موفقیت سال گذشته را تکرار کند و نهایتا پنجم شد. در بین راکب‌های برتر، خوان میر برای چرخ عقب به جای تایر سخت از تایر مدیوم (متوسط) استفاده کرده بود.

خورخه مارتین (Jorge Martin) تازه‌کار که به خاطر چند شکستگی‌ در پیست پرمیو در پرتغال (راند سوم) در سه راند اخیر مسابقات حضور نداشت این بار هم دچار حادثه شده و موتورسیکلتش چندین بار معلق زد. او خوشبختانه توانست با یک موتورسیکلت یدکی مسابقه را از سر بگیرد.

چند ریسر در اواخر مسابقه تایرهایشان را تعویض کردند، از جمله الئیکس اسپارگارو (Aleix Espargaro) که تایر نرم نصب کرد. این راکب تیم Aprilia، لحظاتی در میان سه نفر نخست جای گرفت اما بعد عقب افتاد و با حادثه‌ای از دور مسابقه خارج شد.

در بخش موتو2 “رمی گاردنر” موفق به کسب رتبه سومی شد و با این نتیجه همچنان در صدر رده‌بندی کلی قرار دارد. در بخش موتو3 هم “پدرو آوگستا” با 120 امتیاز رتبه نخست مراحل کلی را از آن خود دارد و با فاصله زیاد پادشاهی می‌کند.

رده‌بندی راند هفتم مسابقات جهانی MotoGP(پس از اعمال جریمه‌های کوارتارارو)

1. Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing)

2. Johann Zarco (Pramac Racing) + 0.175
3. Jack Miller (Ducati Lenovo Team) + 1.990
4. Joan Mir (Team Suzuki Ecstar) + 5.325
5. Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP) + 6.281
6. Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) + 7.815
7. Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) + 8.175
8. Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) + 8.378
9. Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) + 15.652
10. Enea Bastianini (Avintia Esponosrama) + 19.297

.

قهرمانی اولویرا در موتو جی پی با کی تی ام

.

قهرمانی اولویرا در موتو جی پی با کی تی ام

.

قهرمانی اولویرا در موتو جی پی با کی تی ام

.

قهرمانی اولویرا در موتو جی پی با کی تی ام

.

قهرمانی اولویرا در موتو جی پی با کی تی ام

.

قهرمانی اولویرا در موتو جی پی با کی تی ام

.

قهرمانی اولویرا در موتو جی پی با کی تی ام

 

 

 

 

 

 

1400/03/17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *