اخبار

اعطای ﺭﺗﺒﻪ نخست ﺧﺪﻣﺎﺕ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ به شرکت کویر موتور برای هفتمین سال پیاپی از طرف وزارت صمت

ارزیابی شركت‌های عرضه‌كننده موتورسیكلت ازسال ۱۳۹۰ بر اساس قانون حمایت از حقوق مصرف‌كنندگان خودرو و آئین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف كنندگان خودرو و بنا به درخواست شركت‌های وارد كننده موتورسیكلت یا شركت‌هایی كه خواستار تمدید مجوز فعالیت نمایندگی شركت‌های طرف قرارداد خود بودند انجام می‌گرفت ولیكن به جهت عدم وجود دستورالعمل مدون این شركت‌ها ارزیابی ادواری نشده و همچنین رتبه بندی نمی‌گردیدند.

لذا با توجه به اهمیت امر خدمات پس از فروش در صنایع مختلف خصوصاً صنعت موتورسیكلت، وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی امر صنعت در كشور با ایجاد راهكارهایی سعی در ایجاد فضای رقابتی در بین شركت‌های عرضه كننده موتورسیكلت و افزایش توان آنها در ارائه خدمات دارد.

بر همین اساس موضوع خدمات پس از فروش در صنعت موتورسیكلت بیش از پیش مورد توجه مسئولین قرار گرفت و در همین راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت با همكاری شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران، شركت‌های عرضه‌كننده موتورسیكلت و سایر صاحب‌نظران این صنعت در سال ۱۳۹۳ اقدام به تدوین الزامات خدمات پس از فروش نمود و شركت بازرسی كیفیت و استاندارد ایران از سال ۱۳۹۴ ماموریت یافت تا نسبت به بررسی شرایط خدمات پس از فروش شركت‌های عرضه كننده موتورسیكلت در مقایسه با الزامات مذكور اقدام نمایند.

شرکت‌های یکتاز سیکلت کویر وکویر موتور اوراسیا (کویر موتور) ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۴۰۰ بر اساس گزارش نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده موتورسیکلت برای هفتمین سال پیاپی مقام نخست را کسب نمودند.

بر اساس گزارش نتایج ارزیابی خدمات پس از فروشِ شرکت‌های عرضه‌کننده موتورسیکلت، شرکت‌های یکتاز‌سیکلت‌کویر وکویر‌موتور‌اوراسیا (کویر موتور) ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۴۰۰ برای هفتمین سال پیاپی مقام نخست را کسب نمودند.

بر اساس دستورالعمل ارزیابی، شرایط و ضوابط ﺧﺪﻣﺎﺕ پس از فروش صنعت موتورسیکلت، از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) که بر اساس “ﻗﺎﻧﻮن ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﺣﻘﻮق ﻣﺼﺮف‌ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﺼﻮب ﻣﺠﻠﺲ ﺷﻮرای اﺳﻼﻣﯽ” و “آﯾﯿﻦ‌ﻧﺎﻣﻪ اﺟﺮاﯾﯽ ﻗﺎﻧﻮن ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﺣﻘﻮق ﻣﺼﺮف‌ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن ﻣﺼﻮب ﻫﯿﺎت وزﯾﺮان” صورت گرفته است، اﻣﺘﯿﺎز ﻧﻬﺎﯾﯽ ﺷﺮﮐﺖ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۴۰۰ منتشر شد.

شرکتهای یکتاز سیکلت کویر وکویر موتور اوراسیا (کویرموتور) مقام اول در خدمات پس از فروش را احراز و از ﺣﯿﺚ اﻧﻄﺒﺎق ﺑﺎ اﻟﺰاﻣﺎت آیین‌ﻧﺎﻣﻪ اﺟﺮایی ﻗﺎﻧﻮن ﺣﻤﺎﯾﺖ از ﺣﻘﻮق ﻣﺼﺮف‌ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن نمره عالی را دریافت کردند.

امتیاز بالای کویر موتور با وجود تعدد ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﮔﯽ‌ﻫﺎ و نیز تنوع بالای محصولات و همچنین در ﻣﻘﺎﻳﺴﻪ ﺷﺎﺧﺺ ﺭﺿﺎﻳﺘﻤﻨﺪی ﻣﺸﺘﺮﻳﺎﻥ از میان ۳۸ شرکت –مورد ارزیابی ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۴۰۰– یکی از افتخارات مهم شرکت کویرموتور در سال گذشته است. کسب این افتخار برای هفتمین سال پیاپی نشان از استقرار کامل و استمرار سیستم مدیریت کیفیت در کلیه دپارتمانهای مختلف شرکت کویرموتور (تولید، فروش، خدمات پس از فروش و …) است.

نتایج آخرین ارزیابی به عمل آمده در سال ۱۴۰۰ به شرح زیر می‌باشد:

  • رتبه اول در ارزیابی تعمیرگاههای مجاز(با امتیاز ۹۷.۶)
  • رتبه اول در خدمات پس از فروش(با امتیاز ۹۱)

شرکت کویرموتور در سال‌های (۹۴، ۹۵، ۹۶، ۹۷، ۹۸ و ۹۹) نیز به مقام نخست، دست یافته و از این حیث رکورد دار خدمات پس از فروش در صنعت موتورسیکلت ایران است.

 

 

1401/02/19
تصویر خبری کویرموتور ، موتورسیکلت ، موتور ، خودرو ، صنعت ، استاندارد ، خدمات پس از فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *