web site hit counter

کویر موتور | وبلاگ کویر موتور

سواری ایمن و هوای پاک با موتور سیکلت‌های برقی کویر

در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در عرصه صنعت موتورسیکلت، تغییرات عمده‌ای را در نگرش استفاده از این وسیله نقلیه به وجود آورده و بازار این محصولات را بیش از پیش متنوع کرده است. 

شرکت یکتاز سیکلت کویر با تجربه ای بیش از 45 سال در زمینۀ موتورسیکلت و با درک نیاز روز افزون اقشار گوناگون به این نوع وسیلۀ نقلیه می‌کوشد به انواع سلایق در این زمینه پاسخ دهد. تنوع بخشی محصولات و پاسخ‌دهی به طیف گوناگون سلایق مشتریان و ایجاد بستری مناسب برای اشتغال جوانان فعال و کوشا در زمرۀ تلاش‌های این شرکت بوده است.

مهمترین شاخصه موتورسیکلت‌های برقی عدم آلودگی‌های زیست‌محیطی است که هدف تولید این موتورسیکلت ها را موجه می‌کند. همچنین حذف انجینی که باسوخت های فسیلی تولید آلودگی می‌کند، خدمت بزرگی به زندگی انسان و همه موجودات زنده روی سیاره ما است. زیرا دیگر سوخت تجدید ناپذیر به هدر نمی‌رود و نسل‌های بعدی از این موهبت الهی برخوردار خواهند شد.

دراین نسل جدید موتورها، حذف روغن موتور و عدم مصرف آن و حذف پمپ روغن و نگهداری و تعمیر آنها از نکات مهم است. حذف اگزوز، استارت، میل لنگ، شاتون، پیستون، همه و همه از مزایای تولید این نسل جدید موتورسیکلت است.نبود این قطعات مکانیکی علاوه برصرفه جویی ازلحاظ انرژی و هزینه از آلودگی صوتی شهرهای پرسروصدای امروزی کاسته و کمکی بزرگ است. همچنین حذف رادیاتور و سیستم خنک کاری نگهداری و تعمیر و آن از مزایای عمده دیگر این موتورسیکلت ها است...

تصویر سواری ایمن ، هوای پاک ، موتور برقی ، کویر موتور ، آلودگی هوا ، موتورسیکلت برقی
کویر موتور ... از 1340 ... ریشه‌ای کهن

سالها قبل و در زمانی که دوچرخه بعنوان یک وسیله رایج نزد مردم شناخته می‌شد، عباسعلی رضائی همزمان با کار در یک تعمیرگاه کوچک، اندیشه‌ای به مراتب بزرگتر در سر داشت.

علاقه وی به دوچرخه و پس از آن با موج ورود انواع موتورسیکلت به ایران، به این وسیله محبوب جوانان باعث شد اندک اندک به این سمت کشیده شده و توزیع و عرضه موتورسیکلت را پیشه کند.

با گذشت سال‌ها و پیشرفت تکنولوژی و امکان همکاری با منابع خارجی، تفکر تولید موتورسیکلت در ذهن وی نقش بسته و با شروع دهه هشتاد خورشیدی شرکت کویرموتور به منظور تولید و عرضه انواع موتورسیکلت آغاز به کار نمود.

تصویر کویرموتور، موتورسیکلت، موتور، صنعت، استاندارد، خدمات پس از فروش، عباسعلی رضائی
معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (Vespa MIA)

به صورت اختصاصی برای محصول Vespa GTS Super Tech که مجهز به صفحه کیلومتر تمام دیجیتال و جوی استیک روی فرمان است، امکانات این سیستم از طریق پنل صفحه کیلومتر و نیز ار طریق اپلیکیشن اختصاصی وسپا در اختیار راکب قرار می گیرد. در مورد وسپا سری Primvera S و Sprint S نیز صفحه نمایش تمام دیجیتال، این امکان را در اختیار راکب قرار می دهد که ویژگی های آن به صورت جداگانه در قسمت معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (VMP)  بررسی شده است. 

در Vespa GTs Super Tech این ویژگی ارتباطی تقویت شده و امکانات جدیدی منجمله ناوبری پیکتوگرام (در قالب علائم تصویری) افزوده شده است. با سیستم جدید که Vespa MIA connection system نام دارد راکب می‌تواند به تماس‌های تلفنی پاسخ بدهد، با استفاده از فرمان‌های صوتی از گوشی هوشمندش تماس تلفنی برقرار کند، آهنگ موردعلاقه‌اش را از یک فهرست انتخاب کرده و پخش کند، و یا با استفاده از یک نرم‌افزار ناوبری مسیرش را روی صفحه سنجشگرها ببیند. این امکانات از طریق اپلیکیشن وسپا (Vespa App) که بر روی گوشی همراه راکب نصب می شود قابل دسترسی است.

تصویر پلتفرم چندرسانه ای
معرفی پلتفرم چندرسانه ای وسپا (VMP)

این پلتفرم چندرسانه‌ای با نام اختصاری VMP به معنای پلتفرم چند‌رسانه‌ای بر روی صفحۀ تمام دیجیتال رنگی در محصولات وسپا پریماورا 2018 سری S و اسپرینت 2018 سری s و نیز سری GTS مدل 2019 (HPE) ارائه می‌شود.

با این سیستم می توان به تماس‌های تلفنی پاسخ داده و از فرمان‌های صوتی گوشی هوشمند برای برقراری تماس یا پخش موسیقی استفاده کرد. 

پریماورا 2018 به امکانات «اجتماعی» خود می‌نازد چون نخستین وسیله نقلیه‌ای است که قابلیت اتصال به اینترنت را دارد.

تصویر VMP ، پلتفرم چندرسانه ای ، صفحه سنجشگرها
تاریخچه شرکت KTM

شرکت KTM (کِی تی اِم) به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های موتورسیکلت سازی جهان در سال 1934 توسط مهندس هانس ترونکنپولتس در شهر متیگهافن اتریش تاسیس شد.  

این شرکت در ابتدا کار خود را به عنوان یک کارگاه فلزکاری و با نام  Kraftfahrzeug Trunkenpolz Mattighofen آغاز نمود. KTM از سال 1953 فعالیت تخصصی خود را آغاز نمود. در این سال، این شرکت در حالی که فقط 20 کارمند در اختیار داشت روزانه تنها 3 دستگاه موتورسیکلت تولید می نمود.

محصولات  KTM، طیف گسترده ای از انواع Off-road (برای سواری در مسیرهای ناهموار  خارج از جاده و آماده حضور در میدان‌های مسابقه) و موتورسیکلت های شهری گرفته تا انواع ATV (موتورسیکلت های کوچک چهار چرخ) و خودروهای اسپرت X-Bow سبک وزن، و نیز قطعات و لوازم یدکی مربوط به انواع موتورسیکلت با نام PowerParts و لباس های مخصوص موتورسواری با نام PowerWear را شامل می شود. (البته لازم به ذکر است در سالیان اخیر، این شرکت رده محصولی ATV را از محصولات خود خارج کرده است). وجود کارمندان شایسته و بسیار با انگیزه، کیفیت بسیار بالای قطعات، استفاده از آخرین فناوری های روز، و رعایت استانداردهای بالای پشتیبانی و خدمات پس از فروش و نیز موفقیت های بسیار چشمگیر در انواع میدان‌های مسابقه از مهمترین عوامل موفقیت KTM محسوب می‌شود.


 KTM از زمان تأسیس خود تا کنون موفق به دریافت بیش از 200 عنوان قهرمانی جهان (از جمله 18 عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی داکار) به ویژه در کلاس های آفرود (Off-road) و اسپرت (Sport) شده است. هیچ برند دیگری در دنیای موتورسیکلت چنین کارنامۀ درخشانی در فتح جاده های مسابقه  ندارد. KTM موتورسیکلت های خود را با در نظر گرفتن تمامی جزئیاتی که یک موتورسوار حرفه ای مسابقه به آنها نیاز دارد ارائه می‌کند...

تصویر KTM , کراس ، اندورو ، اسپرت ، جاده ای ، مسافرتی ، رالی داکار ، Dakar Rally ، مسابقات جهانی موتوکراس ، motocross ، مسابقات جهانی اندورو ، Enduro ، Red Bull ، موتو جی پی ، MotoGP
نسل جدید موتورسیکلت برقی هوشمند

CUx جدیدترین نوآوری Super SOCO در عرصه اسکوترهای برقی است. طراحی آن، بخصوص متناسب با بازار اروپا انجام گرفته است. فضایی که در این اسکوتر برای جا دادن پا در نظر گرفته شده است از همه محصولات مشابه بیشتر است. با هر بار شارژ می‌توان تا 75 کیلومتر را با آن پیمود و یک اپلیکیشن هم دارد که خدماتش تا سه سال رایگان است. CUx در سه رنگ قرمز، سفید و خاکستری موجود می‌باشد. 

از مشخصات دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

محافظت در برابر جریان بیش از حد – محافظت در برابر شارژ بیش از حد – محافظت در برابر تخلیه شارژ بیش از حد – متعادل‌سازی باتری – محافظت دمایی – محافظت در برابر اتصال کوتاه – کارکرد ارتباطاتی OTA("از طریق ارتباطات بی سیم") و بروزرسانی از راه دور نرم‌افزارها  – راحتی حالت قرارگیری بدن  – تماس راحت پا با زمین  –  راکبینی با قدی بیش از 180 سانتی متر جایی برای دراز کردن پایشان دارند – گزارش خطا – نشانگر پارک – حالت کروز – سنسور نوری هوشمند – ظرفیت باتری – سرعت و...


تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتورسیکلت برقی ، KavirMotor ، Soco CUx
معرفی سوپرسوکو Super Soco TC؛ موتورسیکلت برقی

موتورسیکلت برقی Super soco استانداردهای جدیدی در عرصه وسایل نقلیه برقی بنا نهاده است. موتور الکتریکی قدرتمند برند بوش با راندمان و کارایی بالا با واحد کنترل برداری (FOC)، که از تازه ترین نوآوری ها است، راندن این موتورسیکلت را آسان، راحت و دلپذیر ساخته است.

سوپرسوکو تی سی تولد مجدد یک موتور سیکلت کلاسیک دهه پنجاهی است و در عین حال، آغازگر دوران جدیدی برای وسایل نقلیه برقی می باشد. 

.

فناوری شارژ این موتورسیکلت چنان متفاوت و پیشرفته است که با فقط 20 دقیقه شارژ کردن می‌ توانید 20 تا 30 کیلومتر سواری کنید. شارژ کامل ممکن است تا از 5 تا 8 ساعت به طول بیانجامد. به خاطر دینامیک بودن فرایند شارژ، سلول های باتری از محافظت کافی برخوردارند و به این ترتیب هم چرخه عمر آنها افزایش می یابد و هم وقفه ای در عملکرد آن ها رخ نمی دهد.

با توجه به اهمیت صرفه جویی در هزینه‌های انرژی، شارژ کامل هر دو باتری Super SOCO  با هزینه ای بسیار پایین انجام می شود به صورتی که صرفه‌جویی حدود 12 برابر بیشتر از موتورهای بنزینی سبک متعارف است. البته  تصمیم شما برای استفاده از Super SOCO  فقط یک تصمیم اقتصادی نیست بلکه بهمحافظت از محیط زیست نیز کمک می‌کند...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتورسیکلت برقی ، KavirMotor ، Soco TC
معرفی سوپرسوکو Super SOCO TS؛ موتورسیکلت برقی

برای اینکه از شر سفرهای سخت و خسته‌کننده خلاص شوید باید طرز نشستن‌تان بی عیب و نقص باشد. می توانید Super SOCO را هر طور که مایلید تنظیم کنید. می توانید در عرض چند ثانیه تکیه گاه پا را پایین تر بیاورید تا نشستن‌ تان راحت تر شود. حداقل فاصله تا سطح زمین، سیستم تعلیق و بسیاری چیزهای دیگر را هم می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی تنظیم کنید.

فقط در عرض چند ثانیه به به حداکثر سرعت (45 کیلومتر بر ساعت) می رسید بی آنکه صدای ناجوری بشنوید یا بوی بدی از اگزوز بیاید. این موتورسیکلت مجهز به یک هاب‌موتور سایز بزرگ 17 اینچی ساخت شرکت بوش است که در داخل چرخ عقب جای می‌ گیرد. شرکت بوش،  سازنده موتورهای الکتریکی با کیفیت بالا است که از شهرت جهانی برخوردار است. توان الکتریکی بدون کوچکترین تاخیر و بدون مکانیزم انتقال، مستقیما به چرخ منتقل می شود. حداکثر توان آن بیش از 2 کیلووات است. شتاب آن حتی از انجین های بنزینی متعارف هم بیشتر است. گشتاور قوی موتور، که مجهز به مگنت C35 می‌باشد، پشتوانه زاویه صعود بزرگ موتورسیکلت است. این پیشرانه به لحاظ مصرف انرژی نیز به صرفه بوده و راندمان بالایی دارد.

Soco TS دائما سبک و رفتار رانندگی شما را بررسی می‌ کند، با این هدف که میان دامنه پیمایش و عملکرد، موازنه‌ای برقرار شود. "کنترل میدانی"، که به آن "مغز" وسایل نقلیه برقی نیز می گویند با توجه به میزان گاز دادن راکب متوجه توان درخواستی می شود و داده‌های مربوطه را به اطلاعات هوشمندتر تبدیل می‌کند، سپس این اطلاعات را به چرخ انتقال می‌ دهد. نتیجه کار واقعا تماشایی است: تجربه بهترین حالت رانندگی که فقط خود راکب به هنگام سواری لذت آن را درک خواهد کرد...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتورسیکلت برقی ، KavirMotor ، Soco TS
معرفی کاواساکی Z249

Z249 ، (که در جهان با نام Z250 شناخته می‌شود) تازه‌ترین مدل سری Z کاواساکی، یک سوپرنیکد حقیقی است. 

Z249 که مشابه با Ninja 400/250 سال 2018 ساخته شده، همچون همتای نینجای خود از عملکردی به مراتب بهتر برخوردار گشته است. تنظیمات انجین و بدنه هر دو چنان بهینه‌سازی شده است که مناسب یک پکیج سوپرنیکد باشد. Z249 در مقایسه با Z300 فرمان‌پذیری نرم‌تری داشته و در دور پایین موتور قدرت بیشتری دارد، و این ترکیبی ایده‌آل برای یک سواری خیابانی چابک و مفرح می‌باشد.

در Z249 ، استایل تیزگوشه و تهاجمی مدل Z650 با طراحی حجیم Z300 ترکیب گردیده است و ماحصل این ترکیب، یک استایل تهاجمی، چابک، و مردانه است. فرقی ندارد که مشغول سواری در جنگل آهن و سیمان باشید یا موتورسیکلت را در گوشه‌ای پارک کرده‌ باشید، در هر حال سرها بی‌اختیار به جانب این سوپرنیکد قدرتمند می‌چرخند. ‌

طراحی کاملا جدید انجین موجب بهینه سازی بسیار بهتر از نظر اندازه، وزن و کارایی شده است . طراحی بی عیب و نقص، حذف آیتم های غیر ضروری و نوساماندهی نمای انجین، موجب کاهش قابل توجه وزن، فشردگی بیشتر و نیاز به حداقل لوله بندی در سیستم خنک کنندگی شده است...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، مشخصات محصول ، موتور زد ، ژاپن ، Z T ، 249 250 ، KavirMotor ، Kawasaki
معرفی موتورسیکلت Kawasaki Versys-X 250

Versys-X 250 یک مدل سفری ماجراجویانه است که طراحی آن به تبعیت از قابلیت مدل های Versys کاواساکی برای عملکرد در شرایط بسیار متنوع انجام گرفته، ضمن اینکه در مقایسه با نسل‌های قبلی قابلیت بیشتری برای حرکت در جاده‌های غیر آسفالته دارد. در کلاس 250 سی‌سی ، Versys-X 250 کمترین حجم انجین را در موتورسیکلت‌های مسافرتی کاواساکی دارد.

برای این مدل دو گونه و گستره متنوعی از وسایل جانبی موجود می باشد. یک گونه تمام مجهز Tourer است که همه تجهیزات ضروری برای سواری‌های طولانی راحت را دارا می باشد و یک گونه که یراق‌آلات کمتری دارد و برای سفرهای درون‌شهری ایده‌ال است.

 Versys-Xدر شرایط بسیار مختلف و متنوع، سطح بالایی از هیجان و اطمینان را به راکب هدیه می‌دهد.

خروجی توان یکدست و یکنواخت و گشتاور قوی در دور موتورهای پایین، فرمان‌پذیری در سرعت‌های پایین را تسهیل می کند. راکب می تواند با جزیی‌ترین حرکات در دسته گاز، بیشترین کنترل را بر موتورسیکلت اعمال کرده و در دور موتورهای پایین نیز در مدت زمان اندکی سرعت حرکت را افزایش دهد...

تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، تاریخچۀ پیدایش ، موتور ورسیز ، ژاپن ، Versys-X 250 ، KavirMotor ، Kawasaki
تاریخچه کابالرو

Fantic Motor یک شرکت ایتالیایی سازنده موتورسیکلت است. این شرکت کار خود را در سال 1968 با ساخت و صادرات موتورسیکلت‌های اندرو، موتورسیکلت‌های مینی و گوکارت آغاز کرد. در حال حاضر نیز فنتیک در همان زمینه مشغول به کار است اما نامهای رده محصولات به دوال-اسپرت و موتوراد (سوپرموتو) تغییر کرده است. 

در سال 1968 دکتر ماریو آریاتی، کسب و کار خانوادگی را رها کرد تا با همراهی هنری کپل، که در آن زمان مدیر فروش خارجی در گارلی بود، شرکتی برای تولید موتورسیکلت های مینی، گوکارت و اندرو، برای فروش در بازار آمریکا تاسیس کند. این شرکت که Fantic Motor نام گرفت کار خود را در 1968 در بارزاگو ایتالیا آغاز کرد.

در نوامبر 1969 برای نخستین بار، یک موتورسیکلت آفرود 50 سی سی در نمایشگاه بین المللی دوچرخه و موتورسیکلت در میلان به نمایش در آمد:  Cross  Caballero محصول فنتیک.  این اسکرمبلر 50 سی سی توسط جولیوس مافسولی ساخته شده بود و یک بدنه نقره ای ساخت فرلیچی، یک انجین Minarelli P4 SS و یک باک زردرنگ چشمگیر داشت. کابالرو کراس در اصل مسابقه‌ای نبود بلکه یک موتورسیکلت سبک وزن ساده و با ظاهری اسپرت بود و با قیمت پایینی که داشت می‌توانست علاقه فزاینده مشتریان به موتورسیکلت‌های آفرود را ارضاء کند. کابالرو خیلی زود به یکی از موتورسیکلت های محبوب مردان جوان تبدیل شد...تصویر کوبرموتور ، موتورسیکلت ، تاریخچۀ پیدایش ، موتور کابالرو ، ایتالیا ، KavirMotor ، Caballero
تاریخچه هوسکوارنا

در سال 1689 و به فرمان پادشاه سوئد، یک شرکت و کارخانه ساخت اسلحه در شهر هوسکوارنا سوئد بنا نهاده شد که هوسکوارنا نام گرفت. این شرکت در آغاز تولید‌کننده تفنگ‌های فتیله‌ای بود و حتی امروزه، یکی از لوگوهای آن دو تفنگ فیتیله‌ای را از سوراخ یک بشکه نشان می‌دهد. در سال 1872، هوسکوارنا تولید وسایل خانگی‌ای نظیر چرخ گوشت و چرخ خیاطی را آغاز کرد و در سال 1896، دوچرخه را هم به مجموعه محصولات خود افزود. 

هوسکوارنا، که مثل بسیاری دیگر از سازندگان موتورسیکلت کارش را با تولید دوچرخه آغاز کرده بود، در 1903 دست به کار ساخت موتورسیکلت شد که در واقع دوچرخه‌های دارای انجین بودند. در نخستین موتورسیکلت‌های این شرکت که به هوسکی معروف شده بودند، از انجین‌هایی ساخت کشورهای دیگر استفاده می‌شد اما از سال 1918، هوسکوارنا کار تولید محصولاتی که همه قطعاتشان در خود شرکت ساخته می‌شد را آغاز کرد. همان موقع‌ها بود که شرکت با ارتش کشور سوئد قراردادی امضاء کرده و وارد مسابقات  بین کشوری و در مسافت‌های طولانی شد. در 1920، هوسکوارنا نخستین کارخانه ساخت انجین خود را تاسیس کرده. نخستین انجین ساخت این کارخانه، یک انجین دو سیلندر چهارزمانه 550 سی سی (با زاویه سیلندر 50 درجه) بود، شبیه به  انجین‌های ساخت Harley-Davidson و Indian .

تصویر کوبرموتور موتورسیکلت تاریخچه موتور هوسکوارنا سوئد KavirMotor Husqvarna
اف بی موندیال؛ تاریخچۀ پیدایش برند خالص ایتالیایی

شعار «دوباره از سر» شعار همه ما است، همه ما آدم هایی که وجه مشترکشان شور و هیجان وصف ناپذیرشان برای موتورسواری است.  طی سال هایی که شرکت اف بی موندیال فعالیت نمی کرد، کنت پیر لویجی بوسیلی، مالک برند و سزار گالی، دارنده شرکت بین المللی PELPI (شرکتی ایتالیایی که در سال 2002 تاسیس شد)، بواسطه دوستی و علاقه مشترکشان به موتور سیکلت، دست به کار پروژه بلند پروازانه ای شدند. ایده آنها این بود که کار این برند را درست از جایی که متوقف شده بود دوباره از سر شروع کنند. آنها به آن اصولی که زمانی اف بی موندیال نماینده شان بود، یعنی زیبایی و فناوری وفادار ماندند.

در سال 2014، بوسلی و گالی با ترسیم نخستین طراحی هایی که قرار بود اولین موتورسیکلت از روی آن ساخته شود، پایه و اساس پروژه را بنا نهادند. طی دو سال 2014 و 2015،  آن طرح ها به واقعیت پیوسته و  خانواده HIPSTER نام گرفتند. با هیپستر، اف بی موندیال به اوج خود بازگشت. این مدل نامش را از "نسل هیپستر" می گرفت، نسلی که همچون خود موندیال در دهه 40 متولد شده بودند، نسلی که نماینده یک سبک زندگی بود و می خواست از استانداردهای نهادینه‌ شده زمانه خود تخطی کرده و آنها را دور بزند، نسلی که به آینده چشم داشت. 

هیپستر پایان کار اف بی موندیال نخواهد بود و این شرکت همین حالا هم یک برنامه کوتاه-مدت را طراحی کرده که مطابق آن در فاصله سال های 2017 و 2023 سه موتورسیکلت جدید متولد خواهند شد. انجین آنها متفاوت از یکدیگر خواهد بود و به این ترتیب و همچون دهه 60، یک طیف کامل از موتورسیکلت ها را در این برند خواهیم داشت.

تصویر کوبرموتور موتورسیکلت تاریخچۀ پیدایش موتور موندیال ایتالیا KavirMotor Mondial
تاریخچه وسپا

PIAGIO "پیاجیو" در شهر معروف جنوا ایتالیا در سال 1884 توسط رینالدو پیاجیو که در آن زمان 20 سال سن داشت تاسیس شد. اولین فعالیت کارخانه رینالدو تهیه قطعات و تعمیر کشتی های تفریحی مجلل بود. اما تا زمان ورود به سال 1900، پیاجیو به تولید واگن های ریلی، خودروهای حمل بار، اتوبوس های مسافری لوکس و پیشرانه های این نوع اتوبوس ها، بدنه کامیون های خاص و تراموا نیز اقدام می کرد. جنگ جهانی اول تنوع جدیدی را در مناسبات صنعتی آن زمان رقم زد که رفته رفته فعالیت های پیاجیو را برای چند دهه متمایز می‌نمود.

این شرکت پس از چندی اقدام به تولید هواپیماهای معمولی و دریایی نمود. در همان زمان کارخانه های جدیدی یکی پس از دیگری در ایتالیا تأسیس می شدند. در سال 1917 پیاجیو یک کارخانه جدید در شهر پیزا خرید، و چهار سال بعد یک کارخانه کوچک را در پونتدرا به مالکیت خود درآورد که در ابتدا به مرکز تولید قطعات و ملزومات هواپیمایی (مانند پروانه، پیشرانه و بدنه کامل هواپیما) تبدیل شد و بعد از جنگ جهانی دوم تولد برند خوش آتیۀ Vespa را به جهان معرفی کرد.

در 23 آوریل 1946، پیاجیو در اداره مرکزی مالکیت فکری، یک گواهی حق اختراع به نام خود ثبت نمود. در مدت کوتاهی پس از این ثبت رسمی، نام وسپا برای عموم مطرح شد و واکنش های گوناگونی را برانگیخت. اما با وجود این واکنش های متفاوت، انریکو پیاجیو بدون معطلی تولید انبوه اولین سری از وسپاهای 98 سی سی را آغاز کرد. این وسیله نقلیه جدید اولین حضور در میان مشتاقان خود را در مکان زیبای گلف کلاب در رم و در حضور ژنرال استون به نمایندگی از ارتش متحد آمریکا جشن گرفت. مردم ایتالیا وسپا را برای اولین بار در 24 مارس 1964 در صفحات مجله Motor و در 15 آوریل 1964 بر روی جلد سیاه و سفید مجله La Moto مشاهده کردند...

تصویر وسپا کوبرموتور موتورسیکلت مشخصات فنی موتور کویرموتور KavirMotor Scoter Vespa
طبقه بندی روغن های موتور بر اساس درجه بندی SAE

استاندارد انواع روغن در مدل های مختلف موتور بر پایه انجین و تغییر فصل ها متفاوت است و شناخت ما از انواع روغن در عملکرد موتور بسیار موثر.

طبقه بندی روغن سه شاخه اصلی دارد؛

 • طبقه بندی روغن های موتور بر اساس درجه بندیSAE
 • طبقه بندیAPI
 • طبقه بندیJASO

برای موتورسیکلت های دو زمانه، این استاندارد به شکل JASO M345 مطرح می شود که دارای سه سطح FB، FC، و FD است که سطح های FC و FD بالاترین سطح های این رتبه بندی می باشند. 

تصویر موتور سیکلت ، کویر موتور ، موتور ، مشخصات فنی ، روغن موتور
ویژگی‌های مشترک مدل‌های نسل جدید وسپا پریماورا

شرکت پیاجیو در نسل جدید مدل های وسپا پریماورا از یک انجین مدرن با ساختار سه سوپاپ (دو سوپاپ مکش، و یک سوپاپ تخلیه) استفاده می‌نماید که تحولی در ساختار انجین‌های کلاس اسکوتر خیابانی محسوب می‌شود. این نسل از انجین‌ها بهترین ویژگی‌ای فناوری، کارایی و مصرف سوخت را در خود جای داده‌اند و جزو کم ‌مصرف‌ترین و پاک‌‌ترین انجین‌‌های کلاس اسکوتر در جهان به شمار می‌روند. نسل جدید انجین وسپا پریماورا همچنین صدا و لرزش کمتری دارد.

در ساختار جدید، طول سیلندر و قطر سیلندر کاهش یافته تا گشتاور بیشتری ایجاد شده و مصرف سوخت در حالت بهینه تر قرار گیرد. سرسیلندر جدید نیز کارایی فرایند احتراق را بیشتر و به بهینه‌ سازی حرکت شارژ داخلی کمک می‌نماید.

آوانس جرقه و نسبت ترکیب هوا و سوخت و مدیریت مراحل احتراق با سنسور لامدا (اکسیژن) و کاتالیست سه جهته به صورت یکپارچه انجام می شود. این سری از انجین‌های وسپا در عین حال به سرویس های دوره ای بسیار کمتر نسبت به نسل قبل و نسبت به انجین های شرکت ‌های رقیب نیاز دارند به صورتی که بازه سرویس ‌های دوره ای آنها به صورت معمول هر 10 هزار کیلومتر یک بار است...

تصویر وسپا کوبرموتور موتورسیکلت فناوری مدرن  KavirMotor Scoter Vespa
تاریخچه وسپا "سی جیورنی"

برخی از موفق ترین مدل‌ های خاص وسپا در سال های اخیر، الهام ‌گرفته از مدل هایی هستند که پیش از این در تاریخ این شرکت تولید شده و اکنون برای بزرگداشت یا اشاره به مدل موفق گذشته بازتولید شده اند. مدل تاریخی وسپا Sei Giorni  نیز در زمره میراث داران وسپا قرار دارد.  

Sei Giorni  که در زبان ایتالیایی به معنای "شش روز" می باشد و به همین دلیل از کاراکتر  6  بر روی بدنه در نسل جدید استفاده می کند، یکی از جالب‌ ترین نمونه ها برای اشاره به «روحیه مسابقه ای» وسپا است...

تصویر وسپا کوبرموتور موتورسیکلت مشخصات فنی موتور کویرموتور سی جیورنی KavirMotor Scoter Vespa SEI GIORNI 250
معرفی موتورسیکلت کاواساکی نینجا 249 – مدل 2018

زمانی که موتورسیکلت Ninja 250R در سال 2008 معرفی شد، حرفه‌ای ترین بایکرهای دنیا با بیان تجارب خود از سواری لذت بخش خود، این مدل انقلابی را به دنیا معرفی کردند. با گذشت 10 سال از این تولد خوشایند، این مدل به الگویی برای شرکت‌های رقیب تبدیل شده است. نینجا 250 ، سبکی جدید با قدرت هندلینگ و فرمانپذیری بسیار بالا، نسبت به محصولات ما قبل خود را معرفی نمود. اکنون در مدل 2018 ، شاهد تغییراتی اساسی نسبت به نسل قبل این کلاس می‌باشیم که از جمله می‌توان به شاسی محکم و سبکتر، تغییرات جدید در انجین، توان بالاتر و وزن نهایی سبکتر، فلاپ‌های جذابتر، صفحه کیلومتر با طراحی کاملا جدید، و سبکی نو در چراغ‌ها اشاره نمود. این تغییرات، تجربۀ خوشایندتری به راکب هدیه می‌دهد و این مدل را به برترین محصول کلاس 250 سی سی در سال 2018 تبدیل می‌کند.

 • طراحی بدنۀ جدید، سبکتر، چالاکتر
 • بهینه سازی انجین
 • سبکی نو در چراغ ها
 • توان بالاتر نسبت به نسل قبل

تصویر کاواساکی، نینجا، موتورسیکلت، 2018، کاوازاکی
جذاب ترین تفریحات ورزشی با محصولات کویر موتور

هیجان انگیز ترین تفریحات ورزشی  را با محصولات کویر موتور تجربه کنیم.

BRP، مبدع حرکت بروی آب، برف و آسفالت، زمین و هوا و هر آنچه بین این دو است شناخته شده است. به عنوان شرکتی مشتری محور و خلاق در 75 سال گذشته، دفتر مرکزی آن در کشور کانادا و در شهر والکورت، کبک واقع است و به تولید تسهیلات در کانادا، آمریکا، مکزیک، فنلاند و اتریش مبادرت کرده است. نیروی کاری کوشا و دانشمند بالغ بر بیش از 8700 نفر را دارا می باشد.

تصویر تفریحات لاکچری ، تفریحات ورزشی ، تفریحات آبی ، تفریحات ساحلی ، موتور سنگین
مجموعه ای از جذاب ترین حرکات نمایشی موتور سیکلت

حرکت نمایشی (Stunt Riding) اوج لذت و هیجان موتور سواری است که با رعایت نکات ایمنی، توسط موتور سواران حرفه ای با برترین موتور سیکلت های جهان اجرا می شود.
علاقه مندان عزیز می توانند در این صفحه مجموعه ای از جذاب ترین ویدئو های حرکات نمایشی موتور سواران ایرانی و خارجی را مشاهده نمایند.

تصویر حرکات نمایشی موتور سیکلت، موتور سواران ایرانی ، تک چرخ ،
تصویر موتور، موتورسیکلت، تریال، ترایال، کویر، کویرموتور MOTORCYCLE, MOTOR, KAVIR, TRIAL
تصویر گارانتی
تصویر موتورسیکلت
تصویر موتورسیکلت
تصویر تاریخچه، وسپا، Vespa، History
هیچ ارزانی بی علت نیست!

موضوع موتورسیکلت های بالای 250 سی سی و ورزشی

ارائه محصولات بهتر نسبت به سایر رقبا و استفاده از گام‌های صحیح در انتخاب استراتژی برای رسیدن به موقعیت مطلوب در مقابل رقبا، جزء اصول مهم...

تصویر کویر موتور - قیمت موتورسیکلت - گرانی موتورسیکلت - ارزانی موتورسیکلت - قیمت گذاری موتور سیکلت - بازار موتورسیکلت - 250 سی سی -
تصویر دانلود،فیلم،تبلیغاتی، KTM Super Duke R ۱۲۹۰
تصویر دانلود،کلیپ،موتور،سنگین، موتورسنگین، KTM Super Duke R، ۱۲۹۰
تصویر دانلود،ویدیو،موتور، موتورسنگین،سنگین، ۱۱۹۰ ،KTM ،RC۸
تصویر فشار، تایر،موتور سیکلت، موتور، موتورسیکلت
تصویر آسیب،سطحی،تایر،موتور سیکلت، موتور، موتورسیکلت
تصویر محفظه، ذخیره سازی، زیر زین، موتورسیکلت، موتور، موتورسیکلت، زین
تصویر خارج کردن، خارج، باتري، موتور سیکلت، موتورسیکلت، موتور، تعویض، تعویض باتری
تصویر ترمزگیری، موتور سیکلت، موتور
تصویر فيلتر هوا، فیلتر، هوا، موتورسیکلت، موتورسیکلت
تصویر سوخت گیری، سوخت، موتور سیکلت، بنزین
تصویر پوشش، مناسب،هنگام،سواری،موتور سیکلت،موتورسیکلت، کلاه، ایمنی، کلاه ایمنی