VESPA Sprint 150 وسپا اسپرینت 150 اسکوتر موتورسیکلت Motorcycle Scooter

Sprint 150

کویر موتور وسپا  VESPA Sprint 150  وسپا اسپرینت 150  اسکوتر موتورسیکلت Motorcycle Scooter
جهت نمایش بهتر ویــدیــوها توصیه می شود از آخرین نسخه مرورگرها استفاده نمایید.
تا بارگذاری کامل ویـدیــوها صبرکنید.

تاریخچۀ موتورسیکلت Vespa Sprint

موتورسیکلت اسکوتر Vespa Sprint در سال 1966 از سوی کمپانی پیاجیو و با حجم 90 سی سی روانۀ بازار شد. هدف از ارائۀ این مدل که با نام اولیۀ  Vespa 90 Super Sprint شناخته می شد، معرفی اسکوتری با ابعادی نسبتاً کوچکتر و با چالاکی و قدرت مانور بیشتر به ویژه  در ترافیک شهری نسبت به سایر انواع وسپا بود به گونه ای که حتی باکس وسایل در بین زین و فرمان نصب می شد و نیز چرخ یدک، همانند مدل GS 1955، دقیقا در فضای خالی جلوی راکب و بین دو جاپایی تعبیه شده بود..

این مدل به عنوان یکی از پر فروش ترین مدل های وسپا در کارنامۀ این برند محبوب به ثبت رسید و مدل های اولیۀ این محصول تا سال 1976 به فروش خود ادامه داد. نسل بعد این محصول با نام Vespa Sprint Veloce معرفی و از  1969 تا 1976 و با بهینه سازی در ساختار انجین و با افزایش نسبت تراکم برای فروش عرضه می شد.

این مدل به صورت پیش فرض فاقد چراغ راهنما بود اما مدل هایی که برای بازار آمریکا تولید می شد برای تطابق با قوانین آمریکا از چراغ راهنما استفاده می کردد.  

نسل های بعد Sprint در مدل های 50، 125 و 150 سی سی، همچنان با ایدۀ جثۀ کوچک و قدرت مانور بیشتر روانۀ بازار می شدند که تفاوت در زین و دمپر شوک عقب و نیز چراغ جلوی مستطیل، آن ها را از سایر مدل های وسپا متمایز می کرد. 

در حال حاضر، امکاناتی چون چراغ های LED، صفحه کیلومتر با سنجشگرهای آنالوگ و دیجیتال، امکاناتی برای افزایش راحتی و ایمنی راکب، استفاده از دیسک در ترمز جلو مجهز به سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، طراحی جدید در سیستم تعلیق جلو و چرخ های بزرگ 12 اینچ که برای اولین بار در وسپاهای با ابعاد کوچکتر استفاده می شد، اسپرینت را به مدل محبوب سفرهای درون شهری تبدیل نموده است. .

.